Czym są integracje MS Teams? Jak zintegrować wiele systemów wideokonferencyjnych?

Wideokonferencje to znany i bardzo popularny sposób przeprowadzania spotkań na odległość. Obecnie stosuje się go w większości nowoczesnych biur. Jednak wraz z rozwojem systemów wideokonferencyjnych powstaje sporo pytań, dotyczących ich działania. Tym razem wyjaśniamy zasady funkcjonowania MS Teams.

Czym jest MS Teams?

Jest to nowoczesna usługa internetowa, umożliwiająca pracę zespołową na odległość. Wprowadzono ją na rynek w 2017 r. w Stanach Zjednoczonych.  Została oparta na chmurze i wyposażona w szereg narzędzi umożliwiających przeprowadzanie wideokonferencji na najwyższym poziomie. MS Teams pozwala na połączenie ze sobą wielu systemów do przeprowadzania wirtualnych spotkań. Dzięki niemu możliwa jest szybka i sprawna współpraca, odbywająca się z dowolnego miejsca. MS Teams pozwala  m.in. na:

  • Prowadzenie spotkań video w salach konferencyjnych
  • Przeprowadzanie połączeń audio za pomocą telefonów stacjonarnych i konferencyjnych
  • Korzystanie z urządzeń peryferyjnych
  • Szybki dostęp do wszystkich używanych aplikacji i usług w jednym miejscu

 

Integracja poszczególnych systemów wideokonferencyjnych

Decydując się na korzystanie z MS Teams, mamy do wyboru kilka rodzajów integracji, które pozwolą nam na  połączenie go z urządzeniami Cisco, Polycom czy Yealink:

  • Integracja Gateway – polega ona na stworzeniu środowiska integrującego popularne videoterminale, poprzez tworzenie bram połączeniowych. Transkodują one połączenia tak, aby były one dostępne dla poszczególnych systemów. Występują dwie opcje wdrożenia – rozwiązanie hybrydowe oraz popularna chmura.
  • Integracja przez bota – umożliwia ona szybkie i proste zintegrowanie niezależnych systemów na potrzeby pracy zespołowej lub skutecznej wideokonferencji.

 

Co jeszcze oferuje MS Teams?

Głównym celem tej usługi jest usprawnienie pracy w biurze oraz poza nim. Pozwala na znalezienie aplikacji biznesowej najlepszej dla danej firmy oraz ciągłe poszerzanie jej funkcji. Bardziej zaawansowani pracownicy mogą również stworzyć własną aplikację na potrzeby swoje lub całego zespołu.

MS Teams dba również o bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów i wygodę swoich  użytkowników, oferując im natywne rozwiązania Microsoft, mające na celu ochronę przed utratą danych. Ponadto natywne rozwiązania VDI umożliwiają korzystanie z infrastruktury pulpitów zwirtualizowanych, używanych podczas prowadzenia wideokonferencji, połączeń audio oraz chatów.

MS Teams w znaczący sposób poprawia skuteczność pracy w grupie. Dzięki integracji z wieloma aplikacjami i urządzeniami pozwala na stałe poszerzanie funkcjonalność i podnoszenie jakości wirtualnych spotkań. Jest to nowoczesne i bardzo przyszłościowe rozwiązanie.

Przeczytaj więcej o integracjach MS Teams na: https://www.visioncube.pl/integracje-ms-teams/

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,