Dedykowane programy dla firm – stworzone na miarę

W sprzedaży znajduje się wiele gotowych programów dla firm – jednak najlepsze dopasowanie uzyskamy tylko przy wyborze oprogramowania dedykowanego.

Podobnie jak w przypadku programów do użytku domowego, także w biznesie liczy się indywidualne dopasowanie. Jeśli oprogramowanie nie będzie odpowiadało potrzebom użytkownika, wtedy korzystanie z niego może stać się udręką. W efekcie zamiast wspierać działalność, może stanowić poważną przeszkodę w jej rozwoju.

Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się obecnie na korzystanie z dedykowanych programów dla firmy – są one tworzone na specjalne zamówienie, aby dopowiadać specjalnym oczekiwaniom i życzeniom użytkowników. Co więcej, za programy tego rodzaju wcale nie trzeba płacić bardzo dużo.

Aktualnie oprogramowanie dedykowane możemy zamówić niemalże dla każdej firmy niezależnie od tego, w jakiej działa ona branży. Są to zarówno programy wspierające działanie poszczególnych działów, jak również kompleksowe systemy informatyczne, które agregują wszystkie obszary działalności firmy.

Rozwiązania dedykowane najczęściej stosowane są w takim zakresie jak:

 • budżetowanie i controlling
 • CRM
 • e-commerce
 • HR
 • kontakty B2B
 • księgowość
 • logistyka
 • magazyn
 • obieg dokumentów
 • produkcja
 • zarządzanie procesami i projektami

 

Co ważne, dedykowane rozwiązania w powyższym zakresie są dobrym wyborem zarówno dla firm większych, jak i dla tych małych, które pracują w sektorze MŚP. Niezależnie od liczby zatrudnianych pracowników oraz od branży rozwiązani tworzone na miarę niosą ze sobą szereg różnych korzyści.

 

Jakie są główne zalety korzystania z oprogramowania dedykowanego?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, oprogramowanie dedykowane pozwala na dopasowane rozwiązań informatycznych do potrzeb firmy. Dzięki temu możliwa jest ich adaptacja do wymogów odbiorcy, wraz z możliwością nieograniczonej rozbudowy w razie rozwoju firmy.

Jako efekt rozwiązania dedykowane pozwalają na uzyskanie większych oszczędności w biznesie, zwiększenie konkurencyjności, uproszczenie procesów biznesowych na bazie indywidualnych potrzeb firmy. Klient otrzymuje wtedy elastyczny system, który od pierwszego dnia użycia wspiera jego codzienne działania.

Dodatkowym plusem wynikającym z korzystania z oprogramowania dedykowanego jest skrócony czas jego wdrożenia, ponieważ będzie ono od razu wpisywać się w potrzeby firmy i realizować zamierzone cele. Użytkownicy mogą wtedy korzystać z takich narzędzi, które szybko podniosą wydajność ich pracy.

W obliczu tak wielu korzyści oprogramowanie dedykowane powinno być postrzegane jako przyszłościowa inwestycja w biznesie, która jest w stanie dać namacalne zyski w krótkim czasie.

Jak tworzy się oprogramowanie dedykowane?

Oprogramowanie dedykowane budowane jest najczęściej w oparciu o szablony, czyli frameworki, które używane są przez konkretnych deweloperów, czyli twórców oprogramowania. Klient ponosi wtedy koszty związane z indywidualnym dobraniem poszczególnych modułów lub stworzeniem ich na zamówienie. To przekłada się również na korzystne koszty – wprawdzie za dedykowane oprogramowanie zapłacimy więcej, ale nie będzie ono zaporowo drogie.

Oczywiście, zanim jednak dojdzie do przekazania systemu do klienta, prowadzone są rozmowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym. Ich celem jest stworzenie mapy potrzeb klienta, aby następnie na jej podstawie opracować dedykowane oprogramowanie. Oczywiście, klient może także zgłaszać poprawki.

Ostatnim etapem, gdy oprogramowanie jest już zatwierdzone i stworzone, jest jego wdrożenie. W porównaniu z gotowym oprogramowaniem trwa ono najczęściej krócej, ponieważ program był projektowany tak, aby odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom.

Zatem dedykowane oprogramowanie to bardzo dobry wybór dla tych firm, które mają szczególne wymagania w stosunku do rozwiązań informatycznych, które nie są możliwe w spełnieniu przez standardowe programy dostępne w sprzedaży.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie projektowania i wdrażania dedykowanego oprogramowania zaprasza firma IT Center.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,