HiJackThis – usuwanie złośliwego oprogramowania: toolbarów, ActiveX

HijackThis (HiJackThis i HJT) – otwarte narzędzie dedykowane dla systemu Windows służący do usuwania złośliwego oprogramowania wszelkiego typu: toolbarów, kontrolek ActiveX, dialerów itp. W głównej mierze to tworzy szczegółowe raporty z rejestru systemowego uwzględniając potencjalnie niebezpieczne miejsca gdzie może być „zaszyte” oprogramowanie szpiegujące.

Daje też możliwość ręcznego usunięcia konkretnych wpisów lub eksportuje je do pliku w celu zamieszczenia ich na forum (gdzie bardziej doświadczeni użytkownicy mogą pomóc rozszyfrować, które pozycje należy usunąć). HijackThis jest bardzo dobry, szybki i lekki. Można powiedzieć, że jest to zaawansowane narzędzie ale z drugiej strony proste i intuicyjne. Jednak nie zalecam dla mało doświadczonych użytkowników bo można sobie tylko zaszkodzić.

HiJackThis Opis Szczegółowy opis funkcji programu

HiJackThis

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,