Run, File, Reg, Root, Proc Alyzer – zestaw narzędzi do analizy systemu

Wszystkie programy pochodzą od znanego wydawcy Spybot Search & Destroy. Dzięki nim uzyskamy głębszy wgląd w sam system operacyjny (w paczce do pobrania są wszystkie opisane poniżej programy!)

RunAlyzer – kolejny darmowy program do szczegółowej analizy: uruchamianych programów, rejestru i usług systemowych. Wydawcą jest znana firma tworząca .

FileAlyzer – do analizy plików (dzięki niemu będziemy mogli sięgnąć głębiej w plik i praktycznie rozłożyć go na czynniki pierwsze ;). Pokazuje właściwości plików i zawartości plików w postaci hex dump i jest w stanie zinterpretować zawartość pliku jak wspólne zasoby struktur (takich jak tekst, grafika, HTML, media i PE).

RegAlyzer – analiza rejestru

RootAlyzer – Rootkity to technologia, która jest coraz częściej wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie, aby ukryć się na poziomie systemu, dzięki czemu są niewidoczne dla standardowych narzędzi. RootAlyzer sprawdza system plików, rejestr i list pokrewnych procesów w celu znalezienia złośliwego oprogramowania.

ProcAlyzer – Obok standardowej listy procesów pozwala zajrzeć do ‚żywej’ pamięci uruchomionych procesów, zrzucić je na twardym dysku, a nawet nimi manipulować w pamięci, zmieniając zachowanie uruchomionych aplikacji. Narzędzie to może być przydatne w walce z rootkitami.

Spybot forum link do najnowszych wersji wszystkich programów

RunAlyzer
filealyzer
regalyzer

rootalyzer

procalyzer

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,