Autoruns – narzędzie do łatwego wglądu w Autostart i Rejest systemu

Autoruns to program dzięki któremu jesteśmy w stanie w łatwy sposób dowiedzieć się jakie programy / procesy obecnie działają  oraz jakie uruchamiane są podczas startu systemu. Dzięki  niemu możemy wyłączyć, usunąć zbędne programy 'zaśmiecające’ i opóźniające start systemu.

Autoruns daje dostęp nie tylko do samego autostartu ale też sprawdza poszczególne klucze systemowego rejestru np. Run, RunOnce – dzięki czemu możemy zlokalizować trojany, toolbary, reklamy i inne 'dziwne’ wpis w rejestrze. Autoruns zajmuje 0,5Mb i jest on bardzo przydatnym narzędziem. Stosowane przeze mnie od dłuższego czasu wraz z Starter-em i HijackThis-em. Z powodzeniem zastępuje 'przestarzałego’ już Msconfig-a.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,