CRM dobrany do twoich potrzeb…

Na rynku oferowanych jest wiele różnych systemów klasy CRM. Nie oznacza to jednak, że znajdziemy wśród gotowych, uniwersalnych rozwiązań takie, które rzeczywiście spełnia wymagania naszej firmy. Wtedy najlepiej zdecydować się na CRM, który można indywidualnie dobrać do potrzeb przedsiębiorstwa.

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o systemach klasy CRM na rynku oprogramowania dla firm. Chociaż tego rodzaju aplikacje nie są zupełną nowością i wykorzystywane są w biznesie od lat, jednak nowe trendy w projektowaniu software’u i innowacyjne technologie, jakie pojawiły się w ostatnich latach, sprawiły, że także CRM-y rozwijają się dynamicznie i coraz lepiej spełniają oczekiwania użytkowników.

CRM w firmie – korzyści

Oprogramowanie klasy CRM w firmie to coraz częściej konieczność. Coraz więcej przedsiębiorców rozumie, że cyfryzacja biznesu to nie tylko usprawnienie pracy zatrudnionych osób, ale także możliwość budowania przewagi konkurencyjnej na rynku i lepsze docieranie do klientów. CRM bywa naprawdę solidnym wsparciem w osiąganiu celów biznesowych. To skrót od angielskiego Customer Relationship Management, co oznacza po prostu Zarządzanie Relacjami z Klientem. I tu właśnie kryje się potencjał biznesowy CRM. Na konkurencyjnym rynku nieustanne podtrzymywanie kontaktów z klientem jest fundamentem. Dobry CRM ułatwia poznanie tego klienta, dostarcza informacji, które złożone razem, tworzą niemal kompletny obraz różnych typów konsumentów lub kontrahentów, współpracujących z firmą. Posiadając takie dane, można przygotowywać odpowiednie oferty dla poszczególnych typów klientów i jednocześnie nieustannie poprawiać jakość obsługi.

Projektowanie CRM wspólnie z klientem

Warto pamiętać, że jeden system CRM nierówny drugiemu. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań tego typu, które przeważnie proponują podobne, uniwersalne funkcjonalności. Tyle że nie muszą one rzeczywiście odpowiadać każdej firmie. Dlatego warto szukać takich producentów, którzy projektują systemy klasy CRM ściśle dopasowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy (np. systemy CRM BASELine). Takie Software House’y dokładnie rozpoznają potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę wiele różnych czynników, jak np. wielkość firmy, branża, organizacja działów itd. To jednak zaledwie początek współpracy. Dobry producent zapewnia nie tylko wykonanie odpowiedniego systemu CRM, ale również gwarantuje wsparcie technicznie, pomoc przy wdrażaniu oprogramowania i łączenia go z innymi aplikacjami używanymi w firmie.

Czasami mówi się, że oprogramowanie jest „szyte na miarę”. To oznacza, że jest w pełni dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Warto zadbać, aby wdrażany w naszej firmie CRM był właśnie takim oprogramowaniem „szytym na miarę”. Tylko wtedy wykorzystamy w pełni potencjał tego narzędzia.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,