Problemy z wdrożeniem CRM? Zobacz, na co należy uważać!

Niestety życie nie jest usłane różami i nie wszystko udaje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Podobnie może być z systemami CRM. Specjaliści z firmy edrone radzą, co zrobić kiedy system CRM nie spełnia naszych oczekiwań

Coś nie działa, jak powinno. Kogo za to obwiniać?

Kiedy system CRM nie działa poprawnie to znaczy, że albo coś jest nie tak z systemem, albo został źle wdrożony. Tak myślimy najczęściej. Czasem jednak bywa tak, że CRM jest po prostu źle wykorzystywany. Warto się zastanowić i rozważyć wszystkie możliwości, zanim obwinimy firmę wdrożeniową.

Jeżeli dobrze przemyśleliśmy wybór partnera wdrożeniowego, to wszystko powinno przebiegać zgodnie z planem, a system CRM powinien działać, jak należy. Niestety firmy, które się tym zajmują, bywają różne.

Najczęściej pojawiający się problem – nie działa dostęp zdalny

Bardzo często pojawiającym się błędem jest brak dostępu zdalnego. Oznacza to, że system jest niemal całkowicie bezużyteczny dla pracownika mobilnego, który chciał pracować online. Niezwykle ważne jest to, aby zapewnić stały dostęp do narzędzie, bez żadnych przerw w działaniu. Tym bardziej dziś, kiedy coraz więcej osób stawia na urządzenia mobilne i pracę z nimi.

Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych – smartfony, tablety i urządzenia hybrydowe są w każdym domu i zakładzie pracy. Zadbaj więc o to, aby system CRM był też dostępny i dostosowany do takich rozwiązań. W ten sposób, zarówno Twoi pracownicy, jak i klienci, będą mogli korzystać z narzędzie, kiedy tylko zapragną.

Co zrobić, kiedy system CRM zawiedzie?

Nie martw się i pamiętaj – nie ma rzeczy, których nie da się naprawić. Nawet jeśli wybrałeś firmę, która nie spełnia Twoich oczekiwań, zawsze możesz ją zmienić. Co prawda, będzie to bardziej kosztowne i czasochłonne, ale czym szybciej zmienisz partnera i skorzystasz z lepszej oferty, tym lepiej dla Ciebie i Twojej firmy.

Wdrożenie systemu to nie musi być długi i pracochłonny proces. Jeśli ktoś mówi inaczej, to znaczy, że nie ma doświadczenia. Niemal pewne jest to, że takiej firmie zależy jedynie na zyskach. Może być tak, że w konsekwencji firma wdrożeniowa i tak nie dotrzyma obiecanego terminu oraz budżetu, zacznie wykonywać projekt bez zastanowienia się nad tym, czego naprawdę potrzebują Twoi klienci oraz skupi się na samym oprogramowywaniu, a nie na jego użytkownikach. Taka współpraca to przepis na katastrofę.

A może od razu zaufać specjalistom?

Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Jeśli od razu trafiłeś na firmę wdrożeniową, która spełnia Twoje oczekiwania, gratulujemy! Ale jeśli nie, nie jesteś w sytuacji bez wyjścia. Możesz zaufać innej firmie, np. edrone 🙂 która zrobi wszystko tak, jak należy. Rzetelny partner wdrożeniowy zapewni 100% satysfakcji i prawidłowe działanie oprogramowania.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,