Telefony Dotykowe od LG – wieloletnie dziedzictwo rozwoju technologicznego

Na początku był GoldStar

Firma LG powstała w 1958 roku w Korei Południowej pod nazwą GoldStar. Historia GoldStar w stu procentach obrazuje rozwój gospodarczy Korei Południowej. W umyśle założyciela firma powstała, by osiągnąć dwa cele. Pierwszym z nich było zbudować radioodbiornik, a drugim – dokonać pierwszego, ale przy wykorzystaniu technologii i podzespołów produkowanych w kraju. Pomysł ten wzbudził wiele kontrowersji wśród współzałożycieli firmy, ponieważ w ówczesnych latach nie istnieli dostawcy, którzy mogliby zapewnić potrzebne podzespoły. Dlatego właśnie firma postawiła na niezależność i sama zadbała o wszystko, co było potrzebne do stworzenia pierwszego w pełni koreańskiego radioodbiornika. Reszta to już tylko pasmo sukcesów w postaci pierwszego samodzielnego telefonu, pralki, telewizora. Dzięki produktom marki GoldStar większość Koreańczyków miała okazję po raz pierwszy zetknąć się z produktami AGD i RTV. Firma połączyła się z czasem Lucky Chemical Company, co zaowocowało powstaniem Lucky Goldstar Group, a w roku 1995 przekształceniem się w LG Electronics. LG nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to firma, która sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Dziś chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to, jak zmieniły się i co obecnie prezentują sobą telefony marki LG.

Historia inteligentnych telefonów od LG

LG jako lider rynku mobilnego zawsze podążał za trendami a niejednokrotnie je wyznaczał. Historia telefonów pochodzących z Korei Południowej sięga roku 2000. Przez dwa kolejne lata firma LG dopiero zyskiwała przychylność rynku. W 2002 roku natomiast zostały wprowadzone modele z technologią WCDMA i od tego momentu LG zaistniała w głowach swoich konsumentów. Prawdziwym sukcesem okazały się telefony z linii Black Label Series. Telefony produkowane w tej linii zachwycały designem i wysokiej jakości konstrukcją. Od 2006 co roku wychodziły kolejne edycje w ramach tej serii: Chocolate edition (2006), Shine edition (2007), Secret edition (2008) I w końcu New Chocolate edition (2009).

Pierwszym smartfonem od LG z Androidem na pokładzie był wypuszczony w 2009 roku LG Eve, który posiadał pełna klawiaturę QWERTY jak i wyświetlacz dotykowy. Był to telefon typu slide, czyli rozsuwana konstrukcja, która kryła w sobie klawiaturę. Pojawienie się w 2010 roku na rynku urządzeń mobilnych serii Optimus One uważam za początek topowych smartfonów od LG, jakie znamy w dzisiejszych czasach.

LG i ich aktualna oferta telefonów

Ilość telefonów dotykowych od firmy LG potrafi być przytłaczająca. Widać to choćby po ofercie, jaką LG oferuje swoim konsumentom na stronie: http://www.lg.com/pl/smartfony. Dlatego właśnie postanowiłem przybliżyć najciekawsze modele, które są dedykowane różnym grupom docelowym w zależności od ich potrzeb.

LG G5

Na początek coś z klasy Premium, a mianowicie LG G5 – innowacyjny smartfon, który z całą pewnością zasługuje na to miano. Świetnie wykonany, tył telefonu z metalu z grubą warstwą lakieru, a przód z użyciem szkła Gollira Glass najnowszej generacji. Niesamowicie wydajny, dzięki swoim podzespołom. Według mnie wyróżnia się z gąszczy innych telefonów dotykowych trzema aspektami. Pierwszy z nich to jakość dźwięku – to bodaj jeden z najlepszych na rynku mobilnych odtwarzaczy muzyki. Drugim aspektem będą możliwości fotografowania. Tutaj firma LG zaszalała w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. W tym telefonie mamy aż trzy obiektywy: z przodu 8 MP, z tyłu 16 MP obiektyw główny i dodatkowy 8 MP obiektyw szerokokątny! To prawdziwa rewolucja jeśli chodzi o zdjęcia wykonywane telefonami. Płynne przechodzenie z szerokiego kadru do wąskiego, niesamowita ilość szczegółów i jakość a przy tym szeroka kompozycja zdjęcia. Ostatnią, ale nie najmniej ważną cechą G5 jest jego modułowa budowa. Co to oznacza? Jest to pierwszy topowy smartfon na świecie, w którym można wymienić baterię! Dzięki specjalnej konstrukcji wypinamy dolną cześć smartfona i wysuwamy baterię, ale to nie wszystko. LG opracowało specjalne przystawki rozszerzające możliwości telefonu montowane w miejscu oryginalnej wypinanej części z obudowy. Przystawki są nazywane przez firmę przyjaciółmi G5, a w skład ekipy przyjaciół wchodzą takie akcesoria jak grip zmieniający smartfona w naprawdę wygodny aparat czy przystawka Hi-Fi Plus, która zmienia ten telefon w prawdziwe audiofilskie monstrum.

LG X Mach

Najwyższy model z linii telefonów LG ze średniej półki cenowej. Bardzo dobre podzespoły zapewniające szybkość i wygodę użytkowania telefonu. Czytnik linii papilarnych, który do niedawna był zarezerwowany tylko dla telefonów flagowych, pozwala szybko i bezpiecznie odblokowywać telefon. Główny 13 MP obiektyw daje możliwość robienia zdjęć w bardzo wysokiej jakości. Funkcje aparatu ponadto pozwalają na użycie HDRu, co zapewnia szczegóły nawet z zaciemnionych kadrach. Podsumowując X Mach jest to przystępny a zarazem bardzo wydajny telefon dotykowy.

LG X Power

Telefon od LG dla ludzi, którzy tęsknią za długim działaniem telefonu na jednym cyklu ładowania. LG X Mach posiada baterię wielkości 4100 mAh, która zapewnia pracę do 3 dni użytkowania w cyklu mieszanym. Poza tym w komplecie dostajemy szybka ładowarkę, która naładuje w pełni nasz telefon dotykowy w dwie godziny. Wisienką na torcie jest możliwość używania tego telefonu jako power banku i doładowania nim innych urządzeń mobilnych, a to wszystko zamknięte w naprawdę smuklej obudowie.

Telefony od LG to obecnie synonim innowacyjności i niezawodności. Z każdym nowym rokiem firma udowadnia, że jeszcze wiele może pokazać i nie jednym swoim projektem zawstydzić konkurencję.

lg-k10-lte

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,