WPS Office – chińska ale …dobra wersja?!

Dziś stając przed problemem odczytu pliki CSV wygenerowanego przez program magazynowy (jakieś dziwne formatowanie) szukałem programu który otworzy go i wyeksportuje go już w poprawniej formie CSV (tak aby był on zaimportowany przez stronę www).

Dotychczas tylko Excel 2013 sobie radził z jego odczytem (poprawnie interpretował i wyświetlał dane w kolumnach) – jednak klient nie ma licencji na jego użytkowania a żaden inny pakiet: Open Office, Libre Office nie dawał rady (mimo wyboru kodowania przy otwieraniu pliku). Na szczęście WPS Office sprawdził się dobrze …no prawie bo po usunięciu duplikatów i eksporcie zapisywał też te puste wiersze (wiec musiałem ręcznie usuwać).

Dlaczego od razu go polecam? Bo zauważyłem, że jest po polsku ale co najważniejsze jest intuicyjny i wyglądem oraz funkcjami (przynajmniej sortowaniem / usuwaniem duplikatów) jest bardzo zbliżony do Excela 2013 (chińska robota :)). Jeżeli masz jakieś uwagi to napisz w komentarzu…

Problemem jest natomiast to, że: „WPS Office mimo, że może być używany za darmo, to po upływie 30 dni tworzy znak wodny na wszystkich drukowanych dokumentach” – porównaniu wersji

wp-office-excel

wp-office-word

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,