Emsisoft Emergency Kit – pakiet (antywirus + anty-malware)

Emsisoft Emergency Kit – służący do skanowania komputera w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania (antywirus + anty-malware) typu: wirusy, adware, robaki, dialery, keyloggery lub trojany oraz inne instalujące niechciane oprogramowanie bez zgody użytkownika.

W skład Emergency Kit Scanner (kiedyś a-squared Free), Commandline Scanner, BlitzBlank (to oprogramowanie pozwalające odpowiednio dokonywać szczegółowej analizy systemu i manualnie usuwać wykryte malware, zarządzać oprogramowaniem uruchamianym wraz z systemem, a także kasować z dysku pliki, wpisy w rejestrze i sterowniki, które zostały wcześniej zablokowane przez złośliwe oprogramowanie)

emsisoft-emergency-kit-1

Jako, że jego rozmiar przekracza 150Mb oraz sugerując się jego nowoczesnym wyglądem postanowiłem go przetestować (tylko nie miałem okazji). Zawsze staram się w przypadku narzędzi do optymalizacji dysków czy rejestrów oraz czyszczenia z wirusów, trojanów czy malwaer podchodzić tak samo – przeskanować wszystkie dyski jak dotąd używanymi programami. Następnie uruchomić nowy w celu przetestowania swoich możliwość – niech pokaże na co go stać (czy jest w stanie znaleźć więcej zagrożeń niż wszystkie inne).

  • I tak właśnie było – po ostatnio komentarzu pewnego użytkownika, który przy próbie pobrania paczki z programami  (przygotowanymi przeze mnie z dropboxa) miał problem a mianowicie Chrome nie chciał mu jej pobrać sugerując jakieś złośliwe oprogramowanie. Postanowiłem więc zrobić czyszczenie i skanowanie wszystkich moich dysków i plików.
  • Przeskanowałem wszystkie dyski i na szczęście znalazł mi tylko 1 trojana, i 4 funkcjonalności w programach co do których miał duża zastrzeżenia – więc ogólnie system mam czysty 🙂
  • Program jednak z tego co widzę działa dobrze a opinie o nim są jak najbardziej pozytywne, dlatego polecam go i dołączam go do swojej 'standardowej paczki’ do walki ze szkodnikami.

 

emsisoft-emergency-kit-2 emsisoft-emergency-kit-3 emsisoft-emergency-kit-4

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,