Antywirusy online + Rescue LiveCD: Avira, Dr Web, AVG, F-Secure…

Jeżeli po infekcji twojego komputera przeskanowałeś go swoim antywirusem i podejrzewasz, że w systemie może nadal ukrywać się złośliwe oprogramowanie to polecam przeskanowanie komputer innymi antywirusami w wersji online. Zaletą ich stosowania jest fakt braku konieczności ich instalacji – wystarczy pobrać odpowiednie kontrolki ActiveX ( w większości skanowanie będzie odbywało się przez przeglądarkę iExplorer – przynajmniej kiedyś tak było).

Poniżej lista najpopularniejszych antywirusów online:

kliknij na wybranego antywirusa aby przejść do skanowania online

kaspersky-icokaspersky-icoeset-icofsecure-icomcaffe-icomks-iconorton-icoca-icopanda-icotrend-icotrojan-icocomodo-ico

Rescue LiveCD – płyty ratunkowe

Innym rozwiązaniem i jednocześnie zaletą jest posiadanie takiego programu antywirusowego na płycie CD lub pamięci pendrive. Są to specjalnie przygotowane bootowane płyty – zaletą ich stosowania jest fakt uruchomienia antywirusa nie na zainfekowanym systemie lecz jeszcze przed jego uruchomieniem (z płyty CD) a sam program antywirusowy będzie miał większą skuteczność gdyż nie nastąpi jego potencjalnie zainfekowanie + np. wirusy uruchamiane z systemem Windows nie będą aktywne (łatwiejsze usunięcie niebezpiecznego kodu). I w końcu będziesz miał aktualne wszystkie bazy programu – przez co skanowanie będzie szybsze i skuteczniejsze.

kliknij na wybranego antywirusa aby pobrać obraz plyty

  1. Kaspersky Live CD
  2. Avira AntiVir Live CD
  3. BitDefender LiveCD
  4. Dr Web LiveCD
  5. F-Secure Rescue CD
  6. AVG Rescue CD

Głosuj na Najlepszego Antywirusa

Małe głosowanie na najlepszego antywirusa – Twoim zdaniem, którego polecasz?:

Antywirus - najlepszy producent

View Results

Loading ... Loading ...

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,