Lightscreen – program do przechwytywania ekranu / robienia zrzutów ekranu

Lightscreen – mały i darmowy program do przechwytywania ekranu / robienia zrzutów ekranu (tzw. screenshot capture)

  • Lightscreen to proste narzędzi oferujące wszystkie potrzebne funkcje do przechwytywania i zapisywania obrazu na dysku: aktualnego stanu całego ekranu, wybranego przez nas okna lub wybranego fragmentu na ekranie – jednym słowem oferuje wszystkie możliwe funkcje.
  • Wszystkie cztery zakładki ustawień programu są bardzo intuicyjne i oferują nam szybką jego konfigurację. W oknie „Ogólne” możemy wybrać gdzie domyślnie będą zapisywane nasze zrzuty, możemy zdefiniować domyślną nazwę plików i format zapisu (PNG, JPG lub BMP).
  • Zakładka „Klawisze skrótu” umożliwia nam przypisanie własnych ustawień klawiszy konkretnym funkcjom programu. Dodatkowe „Zaawansowane” „Opcje” umożliwiają min.: ukrycie kursora myszki podczas robienia screenshotów, wybór za każdym razem gdzie będzie zapisywany zrzut ekranu czy np. uaktywnienia kopiowania tylko do schowka (a później sami będziemy mogli wkleić obraz w odpowiedzenie miejsce).
  • Lightscreen dostępny jest na licencji GNU, w wersji portable (przenośnej na USB) oraz całkowicie spolszczonej wersji językowej.

Pamiętam, że był taki okres w którym potrzebowałem właśnie takiego programu. Jednak od dłuższego czasu go nie używam, ponieważ  Alt+PrintScreen mi w zupełności wystarcza 🙂 Program trudno pokazać na screenach „w akcji” dlatego tylko zamieszczam same jegoustawienia programu.

Lightscreen - ustawienia programu

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,