BatteryCare – program do monitorowania stanu baterii w laptopie

BatteryCare to darmowy program do monitorowania stanu baterii w laptopie.

 • Program wydaje się być OK i przeglądając inne strony na których program ten był prezentowany nie widziałem specjalnie nie pochlebnych opinii o nim –  wszyscy chwalili go, dlatego postanowiłem go dołączyć do „grona wybranych” :).
 • Jednak ja mam z nim mały problem tz. jeżeli chodzi o szacowanie jaka jest obecna pojemność baterii i przewidywalny czas pracy laptopa na niej to wskazuje takie sam informacje co BatteryBar. Jednak nie wyświetla mi szczegółowych informacji o baterii tj. modelu, fabrycznej pojemności, aktualnego napięcia itp. a jednie całkowitą pojemność (dla porównania przedstawiłem oba programy na screenach).
 • BatteryCare testowałem tylko na swoim laptopie i na jednej baterii więc nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego tak się dzieje. W najbliższym czasie będę miał nowy laptop innej firmy i na mim też spróbuję i ewentualnie zamieszczę uzupełnienie. BatteryCare wydaje się jednak być programem godnym plecenia zwłaszcza, że jest on dostępny na licencji freeware oraz w wersji portable.

Informacje dostarczane przez BatteryCare:

 1. Informuje nas o aktualnym stanie – czy laptop pracuje na zasilaniu czy korzysta z baterii
 2. Wyświetla aktualną pojemność baterii i czas pozostały do jej rozładowania
 3. Wyświetla temperaturę procesora i dysku twardego
 4. W szczegółowych informacjach możemy dowiedzieć się min. o: modelu, fabrycznej pojemności, całkowitej obecnej pojemności baterii, napięciu, poziomie zużycia oraz ilości cykli rozładowania (które możemy sami wyznaczyć)

batterycare - okno ustawień programu

Ustawienia BatteryCare:

 1. Możliwość startu programu razem z Windowsem
 2. Automatyczne uaktualnienie programu podczas jego startu
 3. Dodatkowe ustawienia – dotyczy systemu Windows 7
 4. Program informuje nas gdy stan naładowania baterii spadnie do ustalonego przez nas poziomu
 5. Możliwość wyboru „planu zasilania” np. stacjonarny w domu / w biurze , przenośny laptop, zawsze włączony itp.

batterycare - poziom zużycia baterii

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,