CloneCD – program do kopiowania zabezpieczonych płyt CD i DVD

CloneCD mimo, że w wersji shareware (testowej na 30dni) to nie mogłem nie umieścić jego w 'mojej bazie’ ze względu na jego funkcje i popularność.

  • Jeżeli chcesz zrobić sobie kopię twojej gry lub programu (i tu podkreślam – tylko na własny użytek, przysługuje ci jedna kopia w razie utraty bądź uszkodzenia oryginalnego nośnika) a jak dotąd używałeś 'prostych’ programów tylko do nagrania płyt, które nie radziły sobie z różnymi zabezpieczeniami i w rezultacie nie mogłeś ich skopiować to CloneCD ci to ułatwi.
  • Program oprócz tworzenia 'wirtualnego napędu’ do którego możemy montować stworzone/zapisane obrazu naszych płyt (podobnie jak DeamonTool) jest rozbudowany właśnie o opcje tworzenia i nagrywania płyt.
  • Cechy programu: tworzy dokładna kopię płyt CD/DVD, pracuje w trybie RAW, kopie nie tylko CD ale i DVD: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R Dual Layer i DVD-RAM

CloneCD funkcje

Czytaj CD do pliku – odczyt CD i zapis jako plik z obrazem płyty

Nagraj CD z pliku – nagranie wcześniej utworzonego obrazu płyty na CD

Kopia CD – utworzenie bezpośredniej kopiowani płyty CD bez zapisu obrazu na dysku

Proces nagrania wygląda tak: zapis płyty do obrazu (Temp), od razu prośba o podanie czystej płyty, nagranie, kasowanie obrazu z Temp-a. Więc nie polecam tej funkcji, gdyż obraz i tak będzie utworzony ale w katalogu Temp a po nagraniu zostanie skasowany a w sytuacji niepowodzenia nagrania tracimy sam obraz i musimy tworzyć go od początku więc lepiej zgrać do obrazu a później 'na spokojnie’ nagrać obraz z dysku.

Kasowanie CD-RW – czyli funkcja kasowania / wymazywania płyty wielokrotnego zapisu

clone cd

CloneCD automatycznie stara się rozpoznać jaki rodzaj danych jest na nośniku a my dodatkowo potwierdzamy wybierając: Audio, Data, Game. Nie musimy martwić się o konkretny rodzaj zabezpieczania zastosowany na płycie gdyż CloneCD stara się go rozpoznać automatycznie.

clone cd - wybór płyty

clone cd - nagrywanie płyty

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,