ClamWin Portable – darmowy program antywirusowy dostępny na usb

ClamWin Portable – darmowy program antywirusowy (na licencji GNU) dostępny na usb. Dedykowany jest dla systemu Microsoft Windows 7 / Vista / XP / Me / 2000/98 i Windows Server 2008 i 2003.

ClamWin Free Antivirus jest używane przez ponad 600.000 użytkowników na całym świecie każdego dnia – głównie chodzi o prosty instalator i otwarty kod źródłowy. Można pobrać i używać go całkowicie za darmo. Jaka jest jego rzeczywista skuteczność to w tym momencie nie powiem, ale jest to chyba jeden z nielicznych programów antywirusowych w wersji przenośnej. Większość portali również pozytywnie się o nim wypowiada więc chyba warto 😉 Należy pamiętać, że ClamWin Free Antivirus nie obejmuje na-dostęp w czasie rzeczywistym skanera. Musisz ręcznie przeskanować plik w celu wykrycia wirusa lub spyware.

Cechy antywirusa ClamWin

  • Wysoki stopień wykrywalności wirusów i spyware
  • Skanowanie Scheduler
  • Automatycznie pobiera pliki + regularnie aktualizowanej bazy wirusów
  • Samodzielny skaner antywirusowy + integracja z prawym przyciskiem myszy menu Windows Explorer-a
  • Dodatek do programu Microsoft Outlook, aby usunąć zainfekowanych załączników automatycznie

clamwin-antywirus

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,