WinMerge – porównanie zawartość plików tekstowych i folderów

WinMerge – przydatny program dzięki któremu w szybki sposób porównamy zawartość dwóch plików tekstowych i nie tylko! (w poszukiwaniu różnic w ich zawartości). Dodatkowo umożliwia porównanie całych folderów i ich zawartości (wskazuje braki plików, różnice).

WinMerge jest bardzo intuicyjny – poruszanie się i edytowanie danych w programie jest proste.

Skróty klawiaturowe z przydatnymi funkcjami typu: „Następna różnica”, „Poprzednia różnica” umożliwiają łatwą nawigację. Ale to nie wszystko, obie te funkcje są rozbudowane o dodatków krok dzięki, któremu nie będziemy musieli używać CTR+C/V – a mianowicie „Kopiuj na prawą/lewą”. Czyli szybko przeglądamy różnice i jak coś widzimy istotnego to przenosimy daną różnicę do pliku docelowego.

Możemy korzystać z wbudowanych filtrów lub tworzyć własne – przydatne do analizy plików pisanych w różnych językach (HTML, C++, Visual itp.)

Bardzo przydatnymi funkcjami (bez których program byłby ubogi) są:
– „Generuj łatkę” (tworzy plik z 'instrukcją’ gdzie są różnice w plikach)
– „Utwórz raport” w postaci pliku .html (przydatny i w sposób przejrzysty ukazujący róznice)

Podsumowanie:
Chciałem znaleźć alternatywny program dla używanego przeze mnie jak dotąd TotalCommandera, i wygląda na to że znalazłem ;). WinMerge na pierwszy rzut oka nie jest specjalnie „przyjazny dla oka” ale za to bardzo dobrze spełnia swoje zadanie (posiada wszystkie funkcjonalności jakie powinien mieć program tego typu).

winmerge

winmerge-okno-programu

winmerge-raport

winmerge-generowanie-latki

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,