Duplicates Finder – szybkie porównanie zawartości plików

Bardzo prosty program do, który pomoże nam w znajdywaniu różnić w plikach. Wcześnie opisywałem program WinMarge, który przydaje sie przy edycji plików np. HTML i CSS (tak abyśmy naocznie zobaczyli o mogli porównać wersje plików – w której linijce się różnią.

W Duplicates Finder wyniki pokazywane są w inny sposób – zwraca części unikalne, zduplikowane bądź łączy i usuwa duplikaty. Dlatego zastosowanie tego programu wydaje mi się najlepsze (dla mnie) przy analizie linków http://… (czyli dla zastosowań SEO 🙂 ). W dziale https://mojeprogramy.com/inne/seo/scrapebox jest jeszcze kilka dobry programów tego typu – polecam!

Metody porównania plików:

  • Duplicate Lines – szuka wg. zduplikowanych linii
  • Duplicate Words – szuka wg. zduplikowanych słów

Zakładki programu:

  • Duplicates – wspólne tylko elementy + usuwa duplikaty
  • Excluded – unikalne tylko elementy + usuwa duplikaty (czyli dla 1 plik usuwa elementy należące do 2 pliku)
  • Joined – a) łączy pliki + usuwa duplikaty; b) łączy pliki + usuwa duplikaty + usuwa wspólne elementy

PS. Sama zmiana w plikach i ponowne „Process files” (spradzenie) nie działa – należy wyczyscić okna plików „Clear” i wczytać pliki ponownie.

Porównanie robiłem na dwóch plikach o zawartości przedstawionej na screenie poniżej

duplicates-finder-1

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,