Comarch ERP Optima – prowadź księgowość zawsze zgodnie z przepisami

Comarch ERP Optima – prowadź księgowość zawsze zgodnie z przepisami

Oprogramowanie do księgowości Comarch ERP Optima to szybki, wygodny i intuicyjny program księgowy. Z jego pomocą obsłużysz wszystkie formy księgowości, od ryczałtu po książkę przychodów i rozchodów. System nadaje się również do prowadzenia księgowości kontowej oraz do zarządzania środkami trwałymi.

Różne rodzaje księgowości, jedno oprogramowanie

Program księgowy Comarch ERP Optima wyposażony został w moduły dedykowane różnym rodzajom księgowości.

Moduł Księga Podatkowa to nowoczesna książka przychodów i rozchodów uwzględniająca również rozliczanie ryczałtem. To tutaj poprowadzisz rejestr VAT oraz ewidencję wynagrodzeń, a swoich handlowców lub przedstawicieli rozliczysz na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. Moduł umożliwia także przeprowadzenie spisu z natury, naliczanie zaliczek na podatek dochodowy, jak i odpowiada na ostatnie zmiany w regulacjach podatkowych, pozwalając na rozliczenia z wykorzystaniem Split Payment.

Moduł Księga Handlowa dedykowany jest do prowadzenia pełnej księgowości kontowej (zgodnie z Ustawą o rachunkowości). System pozwala na przeprowadzanie wielowątkowych operacji i usprawnia codzienną pracę dzięki wielopoziomowym działaniom. To tutaj komfortowo będziesz prowadził m.in. pełną ewidencję VAT, włączając w to wydruki deklaracji VAT-7, jak i wysyłanie deklaracji do systemu e-Deklaracje. Co ważne, sprawnie rozliczysz VAT na zasadach ogólnych oraz metodą kasową. Moduł umożliwia obliczanie zaliczek na PIT, jak i wysyłanie drogą elektroniczną deklaracji rocznych.

Dzięki Comarch ERP Optima tworzenie zestawień księgowych jest bajecznie proste. Moduł Księga Handlowa pozwala na tworzenie bilansu firmy, rachunku zysków i strat, czy też przepływów środków pieniężnych. Dzięki aktualizacji program jest zgodny ze standardem JPK, możesz więc tworzyć i wysyłać wszystkie rodzaje plików JPK do Urzędu Skarbowego. Będziesz mógł także scalać pliki JPK_VAT oraz prowadzić rozliczenia Split Payment. Prawda, że wygodnie?

Comarch ERP Optima, czyli księgowość idzie w parze ze sprzedażą i magazynem

Program do księgowości to przyjemna współpraca z handlem i magazynem. Firmy usługowe dzięki modułowi Comarch ERP Optima Handel będą mogły cieszyć się z usprawnień w rozliczeniach handlowych oraz procesach księgowych dzięki wzajemnej integracji z modułem księgowym. Co to oznacza?

● prosta obsługa transakcji handlowych dzięki przepływowi danych,
● wystawianie faktur sprzedażowych, zakupowych i korekt oraz różnorodnych dokumentów magazynowych,
● obsługa transakcji w PLN i walutach obcych,
● prowadzenie listy kontrahentów i usług,
● prowadzenie kilku magazynów jednocześnie,
● przeprowadzanie inwentaryzacji,
● określenie metody rozliczania magazynu (FIFO, LICO, AVCO).

…a to dopiero tylko część zalet. O wszystkich musisz przekonać się sam!

Oprogramowanie do księgowości zgodne z RODO

Spokojnie, Comarch ERP Optima jest zawsze szybko aktualizowany, nie musisz więc obawiać się o kary związane z RODO. System został wyposażony w 7 nowych funkcjonalności, dzięki którym odpowiednio zadbasz o prawidłową ochronę danych osobowych.

O jakich funkcjonalnościach mowa?

1. Rejestr czynności przetwarzania danych osobowych.
2. Rejestr zgód na przetwarzanie danych osobowych.
3. Rejestr upoważnień przetwarzania danych osobowych.
4. Rejestr naruszeń przetwarzania danych osobowych.
5. Wgląd do danych osobowych.
6. Anonimizacja danych.
7. Logowanie działań operatorów.

Wybierając oprogramowanie do księgowości Comarch ERP Optima zyskujesz więc nie tylko prowadzenie księgowości oraz działań sprzedażowych i magazynowych zgodnie z przepisami. Zyskujesz pewność, że wszystko masz pod doskonałą kontrolą. Od A do Z.

Demo: https://www.comarch.pl/erp/comarch-optima/demo/

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,