Word – od czego zacząć korzystanie z tego programu?

Word jest edytorem tekstu z pakietu Microsoft Office. Moim zdaniem, edytor tekstu to nieco zbyt skromne określenie dla Worda, gdyż jest to rozbudowany kombajn edytorski, pozwalający nam nie tylko przygotować treść, którą będziemy mogli sformatować, lecz za pomocą Worda stworzymy jednocześnie tabelkę, wykres, dokonamy pełnej formalizacji artykułu (przypisy, układ, numeracja stron, akapity, nagłówki jak i wiele więcej).

Podstawowe funkcjonalności Worda, będziemy niewątpliwie w stanie sami znaleźć jak i zastosować. Jeżeli jednak mówimy już o tych bardziej zaawansowanych funkcjach, będziemy mieli z tym na pewno problem. I nie mam tutaj na myśli, jakoby były one ukryte czy zakamuflowane. Po prostu Word jest na tyle dużym narzędziem z ogromną liczbą możliwości, że samodzielnie nie damy rady wszystkiego odkryć.

Dla dokładnego poznania tego oprogramowania, można dokonać dwóch działań. Pierwsze to oczywiście zakup poradnika, podręcznika lub instrukcji, którą ktoś napisał dla tegoż oprogramowania i rozdział po rozdziale zapoznać się z funkcjonalnością oprogramowania. Drugim rozwiązaniem, moim zdaniem dużo bardziej atrakcyjniejszym jak i praktyczniejszym, jest skorzystanie z opracowanego już kursu/szkolenia z umiejętności pracy na oprogramowaniu Microsoft Word (to samo tyczy się jeśli potrzebujemy szkolenie z Excela). Chcąc wypróbować szkolenie z Worda, możemy skorzystać między innymi z usług firmy: HintMine. Oferuje ona kompleksowe, jak i tematyczne szkolenia z obsługi pakietu Microsoft Office (w szczególności Word i Excel).

Przy atrakcyjnej cenie, możemy otrzymać profesjonalne szkolenie z najważniejszych funkcji Worda – dokładnie tych, które na pewno znajdą zastosowanie w naszej codziennej pracy, pomagając nam tym samym zoptymalizować naszą pracę przy komputerze z plikami tekstowymi. Biorąc pod uwagę fakt, że społeczeństwo XXI wieku jest społeczeństwem informacyjnym, jest to wręcz niezbędne oprogramowanie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu lub biurze, a umiejętność jego obsługi jest konieczna by nie wypaść z rynku.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,