doPDF – drukowanie plików Word (.doc), Excel (.xls) ⇒ do .pdf

doPDF – darmowy program „drukujący dokumenty” Word, Excel, grafiki do plików PDF. Dostępny dla użytku prywatnego jak i komercyjnego! Program tworzy wirtualną drukarkę dzięki której następuje wydruk i zapis do pliku pdf – oto cała filozofia 🙂

Dzięki tworzeniu plików .pdf mamy pewność, że dokument w takiej formie nie 'rozjedzie się’ gdy będziemy go otwierać na innym komputerze i w innym programie niż pierwotnie został stworzony. Sytuacja ta najwcześniej ma miejsce gdy tworzymy dokument w Microsoft Word i zapisujemy powstaje plik z rozszerzeniem .doc a później próbujemy go otwieramy w edytorze OpenOffice wtedy formatowanie jego się zmienia, nie wspomnę już o tabelkach.

Drukowanie do plików PDF

Tworzenie / drukowanie jest bardzo proste i niczym nie różni się od normalnego drukowania. Tylko, że zamiast fizycznego wydruku tworzony jest plik w formacie pdf który możemy skopiować, przenieść i później go wydrukować. Pojawi się następnie okienko, gdzie możemy zmienić nazwę pliku podać jego lokalizacje do zapisu.

Zalety tworzenia plików PDF:

  • dokument 'nie rozjeżdża się’ przy odczycie w innych edytorach np. Open Offiic-ie
  • można odczytać go praktycznie na każdym komputerze w pierwotnej formie
  • drukowane dokumenty z PDF-a też będą w 100% zgodne z oryginałem
  • dodatkowe zabezpieczenie naszej pracy dal zwykłego użytkownika (musi się trochę namęczyć jak będzie chciał skopiować informacje w nim zawarte)
  • zabezpieczenie hasłem, szyfrowanie, znak wodny

drukowanie dopdf

dopdf informacja

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,