OCR – czyli optyczne rozpoznawanie twoich faktur

Technologia OCR przebojem wkracza do Comarch ERP Optima – programu do faktur, z którego korzysta już 70 000 firm w Polsce. Od teraz wprowadzanie papierowych faktur do rejestrów VAT zajmie ci przysłowiową chwilę. Wystarczy skaner lub aparat fotograficzny i połączenie z internetem.

Czym jest OCR?

OCR (Optical Character Recognition) to technologia optycznego rozpoznawania tekstu. Dzięki niej jesteś w stanie zeskanować znaki oraz tekst znajdujący się w pliku graficznym. Brzmi niewiarygodnie? To działa! Comarch OCR podczas skanowania dokumentu rozpoznaje dane, takie jak kwoty netto czy brutto, kontrahentów, jak i numery faktur. Następnie przenosi rozpoznane dane do oprogramowania księgowego.

Przydatność OCR

Comarch OCR to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Teraz jeszcze szybciej będziesz mógł wprowadzać faktury do systemu księgowego.

Jak to działa?

Otwórz w programie księgowym folder, w którym znajdują się zeskanowane dokumenty.
Poczekaj, aż program przetworzy dokumenty (będziesz widział nowe okno OCR i postęp procesu przetwarzania dla każdego dokumentu).
Kiedy Comarch OCR przetworzy wszystkie dokumenty, automatycznie wyświetli je na liście w oknie Rejestry VAT zakupu. Będziesz widział, jak automatycznie zostały przeniesione do programu księgowego ze skanów dokumentów takie dane, jak data wpływu, kontrahent, nr dokumentu, wartość netto, wartość VAT, identyfikator księgowy, opis dokumentu, czy nawet numer rachunku bankowego (płatnik).

Co ważne, Comarch OCR potrafi rozróżnić również numer NIP. OCR czyta numer NIP sprzedawcy i automatycznie sprawdza go w rejestrze GUS. Pobrane w ten sposób dne z rejestru GUS są przenoszone na dokument w rejestrze zakupu VAT. Ponadto wśród importowanych ze skanów danych znajdują się także formy i terminy płatności.

Każdy zaimportowany w ten sposób dokument możesz podejrzeć i porównać zaimportowane dane ze skanem. W przypadku błędu możesz ręcznie edytować odpowiednie pole. Ale spokojnie. Zapomnij o błędach. Te nie będą się już zdarzały tak często, jak przy wielokrotnym i żmudnym ręcznym wprowadzaniu danych do systemu księgowego.

Automatyczne importowanie danych ze skanów do programu księgowego jest świetne! Ale pewnie zastanawiasz się, gdzie jest haczyk? Co musisz zrobić, żeby móc korzystać z tej technologii?

Spokojnie. Nie musisz instalować kolejnego oprogramowania czy aplikacji. OCR dostępny jest bezpośrednio w Comarch ERP Optima. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć w ikonę OCR, żeby móc rozkoszować się szybkim, przyjemnym i bezproblemowym wprowadzaniem wielu faktur do systemy księgowego.

Daj się skusić na Comarch ERP Optima. Zobaczysz, że z Comarch OCR pokochasz wprowadzanie faktur na nowo!

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,