Wipe – bezpieczne usuwanie danych z naszego komputera

Wipe jest kolejnym programem do bezpiecznego usuwania danych z naszego komputera. Dzięki niemu w łatwy sposób sprawisz, że skasowane w ten sposób dane nie będą możliwe do odzyskiwania – dlatego programu należy używać z rozwagą. Więcej dodatkowych informacji jest zawartych przy opisywanych innych programach tego typu, znajdziesz je w tych linkach: WipeFile , WipeDisc

Wipe ma trzy funkcje:

  1. Kasowanie pojedynczych plików
  2. Wyznaczonych folderów i ich zawartości
  3. Dysków twardych

Wipe – opis autora programu

„Każdy, kto szanuje własną prywatność powinien dbać o to aby gromadzone dane nie dostały się w niepowołane ręce. Nie wystarczy usunięcie pliku z kosza, aby uniemożliwić jego odzyskanie. Niniejszy program pomoże skasować pliki i foldery bezpłatnie. Podczas pracy systemu powstaje dużo tymczasowych plików usuwanych automatycznie. Dla uniemożliwienia odczytania ich pozostałości co jakiś czas trzeba przeprowadzać czyszczenie wolnej przestrzeni dysku.”

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,