Disk Wipe – trwałe niszczenia danych z NTFS, FAT32, SD, pendrive

Disk Wipe – jest darmową, przenośną aplikacją dla systemu Windows, służąca do trwałego niszczenia danych. Dzięki Disk Wipe można usunąć wszystkie dane z dysku i tym samym uniemożliwić ich odzyskanie postronnym osobom. Formatowanie dysku twardego – nie jest skuteczną metodą do usuwania danych! Disk Wipe rozwiązuje ten problem, korzysta on z zaawansowanych algorytmów (Dod 5220-22.M, US Army, Peter Guttman), które wypełniają dysk ‚losowymi danymi’ wiele razy – czyli nadpisują dysk kombinacjami 0 i 1. Możliwość odzyskania danych z dysku po użyciu Disk Wipe jest prawie nie możliwa – wpis ze strony głównej producenta

Funkcje programu Disk Wipe:

  • 100% darmowy na licencji GNU
  • obsługuje popularne systemy plików NTFS, FAT, FAT32
  • kasuje pendrivy, karty SD, dyski i inne (czyli ogólnie wszytko)

Dysk jest urządzeniem, które przechowuje dane cyfrowe. Dane te są przechowywane na powierzchni talerzy magnetycznych, które obraca się z bardzo dużą szybkością. Magnetyczne własności na powierzchni talerza dysku można odczytać lub zmienić. Cała struktura informacji z danymi na dysku sprowadza się do dużej liczby zer i jedynek – podstawowe komórki danych binarnych.

Podczas pisania danych na dysku (tekst, plik zip, film, cokolwiek ..) rząd 0 i 1 są zapisywane – to są twoje dane. Teraz, gdy usuwasz „normalnie” dane przez przenieś do kosza, usuń, shift+delete to nie są one usuwane! tylko wskaźnik oznacza tylko te miejsca jako usuwane! To sprawia, że odzyskiwanie skasowanych danych takie bardzo proste.

Aby trwale wytrzeć danych z dysku wszystkie dane binarne muszą zostać nadpisane nowymi danymi. W swej najprostszej postaci nowe dane zapisywane mogą być w postaci samych zer, ale bardziej zaawansowane algorytmy używają kombinacji zapełniania dysku w całkowicie losowy sposób.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,