Najważniejsze aspekty projektowania aplikacji mobilnych

Chcesz zamówić aplikację mobilną dla Twojego biznesu? Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź jakie są najważniejsze aspekty, które musi w sobie zawierać, by odnieść sukces na współczesnym rynku. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Projektowanie aplikacji mobilnych – postaw na UX

Dzisiejszy rynek mobilny został w całości podporządkowany pozytywnym doświadczeniom użytkownika (UX). Konkurencja jest duża, dlatego zaproponowanie samych podstawowych funkcjonalności to za mało. Twój klient musi czuć się dobrze podczas użytkowania programu.

 

Dlatego współczesne projektowanie aplikacji mobilnych skupia się przede wszystkim na UX. Polega to na budowaniu profili potencjalnych klientów w taki sposób, by móc jak najlepiej odpowiedzieć na ich oczekiwania pod względem dostępnych funkcji oraz łatwości obsługi. Interfejs musi być przejrzysty, estetyczny, być pozbawiony utrudniających odbiór elementów (pop outy, duże reklamy, itp) i działać szybko.

 

Skuteczne projektowanie aplikacji mobilnych polega również między innymi na dopasowaniu elementów aplikacji w taki sposób, by odpowiadała ona realnym ścieżkom wybieranym przez użytkowników. Oznacza to, że klient powinien od momentu włączenia programu do zrealizowania swojego celu pokonać jak najkrótszą drogę i nie marnotrawić czasu na oglądanie rzeczy których nie chce.

Jak wygląda projektowanie aplikacji mobilnych? Przykład

Tworzenie aplikacji można łatwo podzielić na etapy. W poniższym przykładzie posłużyliśmy się procesem stosowanym przez profesjonalną firmę tworzącą oprogramowanie mobilne Appchance.

 

  1. Projektowanie aplikacji mobilnych zaczyna się od wstępnego omówienia wizji na produkt. Na tym etapie tworzy się także profile klientów, które są podstawą do wypracowania rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na ich doświadczenia z korzystania z programu.
  2. Na tym etapie przygotowuje się wstępne makiety UX. Można dzięki nim zbadać reakcje potencjalnych użytkowników i sprawdzić czy projekt zmierza w dobrą stronę.
  3. Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych zmian w UX można zaprojektować interfejs użytkownika. Następnie przeprowadza się jeszcze więcej testów, by sprawdzić czy wprowadzone rozwiązania się sprawdzają.
  4. Dopiero na tym etapie produkt zostaje udostępniony klientom.
  5. Pomimo tego, że produkt jest gotowy, nadal należy monitorować jego wskaźniki. W ten sposób można na ich podstawie zaplanować odpowiednie zmiany i kierunek rozwoju.

Komu zlecić projektowanie aplikacji mobilnych?

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twój produkt od początku do końca odpowiadał wszystkim Twoim potrzebom i uwzględniał przy tym doświadczenia użytkownika, zleć projektowanie aplikacji mobilnych Appchance.

 

Appchance to firma od wielu lat zajmująca się tworzeniem oprogramowania mobilnego. Ich doświadczenie oraz ekspercka wiedza to wszystko, czego potrzebujesz, by Twoja aplikacja osiągnęła sukces i miała realny wpływ na funkcjonowanie Twojego biznesu.

 

Koniecznie odwiedź ich stronę internetową i dowiedz się więcej na temat dostępnej oferty. Na pewno będziesz z niej zadowolony!

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,