AnVir Task Manager – kontrola aplikacji, procesów i usług w komputerze

AnVir Task Manager jest kolejnym darmowym menadżerem służącym do kontroli uruchomionych aplikacji. Dzięki niemu mamy dość szczegółowy wgląd w to co jest uruchamiane przy ładowaniu samego Windowsa.

Wymienię kilka cech AnVir-a:

  • auto startu, kontroli aplikacji, usług
  • możemy wymusić wyłączenie danego procesu „kill process”
  • możemy na szczegółowo 'zbadać’ dany proces (pokazane na zrzucie ekranu)
  • szybki dostęp do wbudowanych narzędzi w Windowsie np. Menadżer zadań, Zasady grupy, Msconfig, Użytkownicy i grupy i wiele innych

Podsumowując, program mimo małych rozmiarów (co jest akurat jego zaletą – 3Mb) jest bardzo rozbudowany i posiada duża ilość funkcji. Można go skonfigurować tak aby był 'ładowany’ razem ze startem Windowsa i monitorował próby załadowania innych programów – dzięki temu będziemy mieli pełną kontrolę nad uruchamianymi programami.

Dodatkowo mamy możliwość edycji dużej ilości funkcji/zmiennych w rejestrze Windowsa za pomocą dostarczonego programu tweaker.exe (jednak nie jest już w języku polskim).

AnVir Task Manager - autostart
AnVir Task Manager - opcje programu
AnVir Task Manager - widok

AnVir Task Manager - profiles
AnVir Task Manager - tweaker

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,