Tworzenie aplikacji webowych i mobilnych – koszty i metody tworzenia

Tworzenie aplikacji internetowych oraz mobilnych wymaga przede wszystkim poświęcenia czasu oraz jasnego określenia budżetu dostępnego dla danej aplikacji. Jeśli firma chce stworzyć funkcjonalną aplikację, może to zrobić na kilka sposobów. Odpowiedzią na pytanie – jak stworzyć aplikację mobilną lub webową są internetowe serwisy no code. Te pozwalają na szybkie realizowanie projektów z minimum nakładów finansowych. Sprawdź, ile kosztuje stworzenie aplikacji oraz jak najlepiej zrealizować ten proces.

Sposoby tworzenia aplikacji komputerowych – jakie są metody?

Obecnie wyróżniamy co najmniej kilka sposobów tworzenia aplikacji webowych i mobilnych. Przedsiębiorstwa (a także osoby prywatne) mogą zdecydować się na takie rozwiązania w kwestii tworzenia aplikacji, jak:

  • zamówienie projektu bezpośrednio u programisty,
  • współpraca z software house’m,
  • samodzielne tworzenie aplikacji np. w formacie no code na specjalnych platformach,
  • zamówienie programu/aplikacji u developera realizującego projekty w formatach no code lub low code.

Zastanawiasz się, jaki sposób tworzenia aplikacji jest najwydajniejszy i jednocześnie wygeneruje najniższe koszty? Na szczególną uwagę zasługuje współpraca z developerem realizującym swoje zadania na platformach no code i low code. W etn sposób można ograniczyć wydatki, gdyż fachowiec nie poświęci na stworzenie aplikacji zbyt wielu godzin, a dodatkowo uzyska satysfakcjonujące rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Sposoby na tworzenie aplikacji internetowej lub mobilnej są różne. Możesz też samodzielnie spróbować swoich sił w przypadku tworzenia aplikacji na platformie no code. Dzięki temu w formie graficznej ustalisz wygląd aplikacji oraz jej funkcjonalności. Nie potrzebujesz do tego skomplikowanej wiedzy programistycznej, o ile nie budujesz mocno zaawansowanych programów komputerowych.

Koszty tworzenia aplikacji – jaki budżet należy przygotować?

Decydując się na rozwiązania opierające się na metodyce no code/low code możesz ograniczyć koszty projektowania aplikacji do minimum. Podstawowe koszty związane ze stworzeniem funkcjonalnej aplikacji nadającej się do dystrybucji na rynku to wydatek około 50-60 tys. złotych. Dla porównania: korzystając z pomocy profesjonalnego software house’u zapłacisz nawet drugie tyle więcej, a sam czas budowania aplikacji wydłuży się nawet o kilka tygodni. Ogólnie rzecz biorąc – lepiej ograniczać koszty i wybierać sprawdzone rozwiązania no code, które są szczególnie popularne w dzisiejszych czasach. 

Jakie aplikacje można stworzyć przy pomocy innowacyjnych technik no code?

Kiedy zdecydujesz się na zbudowanie aplikacji w formacie no code, gdzie interfejs aplikacji ułożysz całkowicie metodyką drag & drop, możesz liczyć na to, że otrzymasz funkcjonalny:

  • serwis rezerwacyjny np. na loty samolotowe,
  • portal społecznościowy z opcją jego administrowania,
  • sklep internetowy z systemem zarządzania sprzedażą i zamówieniami.

Programowanie aplikacji obecnie nie jest konieczne, gdyż rozwiązania no code pozwalają na ich budowanie bez potrzeby znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Znasz już koszt tworzenia aplikacji oraz znasz odpowiedzi na pytania typu – co to jest aplikacja komputerowa? Wystarczy, że sprawdzisz, jak w praktyce działają platformy no code, zespoły programistów oraz profesjonalne software house’y. Decyzja odnośnie metody tworzenia aplikacji należy do Ciebie, jednakże warto zwracać uwagę na czas realizacji projektów oraz koszty. To dwa podstawowe aspekty, jakie determinują opłacalność stworzenia aplikacji webowej lub mobilnej.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,