Malwarebytes AntiMalware – usuń malware, rootkity itp. raz na zawsze

Malwarebytes AntiMalware – program do usuwania 'złośliwego oprogramowania’ różnego typu: wirusów, trojanów, rootkitów, oprogramowania szpiegującego.

Zapowiada się kolejny dobry program do kolekcji 😉 a trafiłem na niego przy okazji. Czytając komentarze na innych portalach większość osób chwali go sobie, chociaż niby zdarzają się też przykre przypadki. Będę zabierał się do jego przetestowania a pole do popisu mam spore (kilka komputerów na których dosłownie ręcznie kasowałem wirusy 😉 ) i po tym zabiegu widzę, że coś jeszcze w nich siedzi. Więc jak tylko przetestuje jego działanie dopiszę jak się sprawdził 'w boju’.

Ok, przetestowałem go na dwóch komputerach. Przeskanowałem podań 400tyś plików na jednym i znalazł mi 20 zagrożeń, a na drugim o dziwo (bo wydawał mi się bardziej zainfekowany) nic nie znalazł. Nie będę opisywał szczegółów wyniku, ale jeden wniosek mi się na suwa: znalazł infekcje w naprawdę 'podejrzanych miejscach’ czyli plikach ściąganych z mniej zaufanych źródeł 😉 – działa dobrze, zobaczymy za jakiś jak będzie się sprawował nadal…

Program malwarebytes

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,