Hitman Pro – pakiet do zabezpieczenia komputera przed szkodnikami z sieci

Hitman Pro – to 'kombajn’ do usuwania spyware’u. „Program sprawdza dysk twardy za pomocą własnego silnika antyspamowego, a także najpopularniejszych darmowych aplikacji do usuwaniu spyware’u. Hitman Pro pobiera, instaluje i skanuje peceta za pomocą: Lavasoft Ad-Aware, SpyBot’a, Webroot Spy Sweeper, PC Tools Spyware Doctor, Trend Micro CWShedder. Proces usuwania złośliwego oprogramowania jest niemal automatyczny.”

Przeglądając gazetkę Komputer Świat z 2006 przypomniałem sobie o Hitman Pro, w tedy była to wersja 2.0 i z tego co pamiętam program sprawiał wrażenie dobrze działającego i w pełni spełniającego swoje zadanie dlatego postanowiłem go również polecić.

Ściągnął najnowszą wersję 3.6 i przeskanowałem na szybko komputer, następnie dołożyłem dysk 500Gb – i tu małe zdziwienie – bo coś za szybko 'przeleciał’, nawet nie zdążyłem sprawdzić czy w ogóle 'zahaczył’ o dysk zewnętrzny bo szybko zakończył swoje zadanie. Dlatego postanowiłem ściągnąć starszą wersje i sprawdzić czy aby na pewno wszytko gra i czy tak samo się uruchamia jak kiedyś. I tu też zdziwienie bo nie zauważyłem (podobnie jak we wcześniejszej wersji) aby ściągał dodatkowe moduły Ad-aware,Spy-bota itp. mimo, że dałem update bazy programu. Skanowanie też załączył szybko więc nie wiem o co chodzi – będę musiał sprawdzić przy okazji na innych komputerach 😉 póki co polecam program i zachęcam do komentowania.

Hitman Pro

Hitman Pro - widok skanowania

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,