„Chatbot”, nawet jak na nasze czasy, to słowo brzmi dość futurystycznie i, prawdopodobnie dla niektórych, jego znaczenie jest nie do końca zrozumiałe. Pomijając ten fakt, że chatbot jest technologią w miarę nową, zdobył on serca wielu przedsiębiorców i użytkowników, a jego popularność w branży e-commerce rośnie z każdym dniem. Obecnie chatboty się cieszą największą popularnością w branży finansowej i medialnej, choć poza wszelką konkurencją jest branża e-commerce, którą coraz trudniej wyobrazić sobie bez chatbotów.

Chatbot – co to i z czym to się je?

Chatbot jest programem, który służy do przetwarzania informacji i symulowania mowy naturalnej, czyli imitacji rozmowy z prawdziwym człowiekiem. Obecnie można spotkać boty w różnej postaci. Jednymi z najbardziej znanych botów-asystentów jest Alexa od Amazon oraz Siri od Apple. Są to jednak systemy bardzo zaawansowane nad projektowaniem, aktualizacją i obsługą których pracuje wiele osób.

Na potrzebę biznesu, warto jednak się zastanowić nad inwestycją w prostszego chatbota, czyli bota tekstowego, który działa na podstawie zaprogramowanego drzewka scenariuszy i w dużym stopniu może zastąpić pracownika z działu obsługi klienta.

Więcej o tym, czym jest chatbot przeczytasz na stronie: https://greenparrot.pl/blog/co-to-sa-chatboty-i-jak-je-wykorzystasz-w-swoim-firmie/

Chatbot na wiele sposobów

Jakościowa obsługa klienta i doradztwo jest kluczem do rozwoju i sukcesu Twojego biznesu. Dla nowej firmy inwestowanie w pracownika do działu obsługi klienta, bardzo często jest niemożliwe, a bez obsługi klienta żadna działalność długo nie wytrzyma. Na ratunek przychodzi chatbot.

Chatbot może służyć jako interaktywna strona najczęściej zadawanych pytań lub pomagać w rozwiązaniu najbardziej typowych problemów, które mogą wystąpić u Twoich użytkowników, a nawet służyć jako skuteczne narzędzie do remarketingu.
Za pomocą chatbota możesz znacznie zredukować ilość porzuconych koszyków w swoim sklepie internetowym, zainteresować nowych odwiedzających do dokonania pierwszego zakupu, a regularnych klientów cieszyć miłymi upominkami, które zapewnią, że klient wróci ponownie.

Użytkownik lubi konwersacje i interakcje znacznie bardziej niż tekstowe poradniki czy filmiki. Chatbot dzięki właściwym ustawieniem będzie symulował rozmowę z prawdziwym pracownikiem obsługi klienta, doradzał, wspierał, a nawet zbierał opinie od użytkowników.

Automatyzacja obsługi klienta

Chatbot jest rozwiązaniem skutecznym nie tylko dla małych firm, coraz więcej światowych marek i korporacji zastępuje pierwszy kontakt z działem obsługi klienta obsługą za pomocą chatbota. W przypadku, pytań związanych z obsługą jakiegokolwiek systemu czy programu, ich ilość jest skończona, dlatego skorzystanie z chatbota jest idealnym rozwiązaniem. Program uzbiera wszystkie niezbędne do rozwiązania problemu informacje i poda rozwiązanie.
Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie możliwości można zaprogramować i przewidzieć, dlatego chatbot jest idealnym narzędziem, które zautomatyzuje bardzo dużą część pracy działu obsługi klienta, ale nie może go zastąpić całkowicie.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,