yWriter

Główne funkcje i cechy programu yWriter

Program yWriter jest narzędziem służącym tworzeniu powieści, scenariuszy i opowiadań. Pozwala na łatwe i szybkie gromadzenie informacji dotyczących postaci, zdarzeń i bohaterów, plotek i dialogów, a także nałożeniu na nie struktury. Istnieje wiele wbudowanych funkcji, dzięki którym można łatwo organizować, przeglądać i edytować informacje dotyczące bohaterów, wydarzeń i dialogów. Można także tworzyć scenariusze i opowiadania, korzystać ze statystyk i wykresów w celu analizowania utworu i tworzyć ilustracje, które można obrabiać i dodawać do treści.

Jak obsługiwać yWriter?

Obsługa programu jest prosta i intuicyjna. Wystarczy przejść przez kolejne kroki, aby rozpocząć tworzenie utworu. Program dzieli utwory według podziału na sceny, akty i wątki, aby ułatwić tworzenie, organizowanie i edycję informacji. Można także korzystać z menedżera idei, aby śledzić postęp pracy, a także tworzyć wykresy i statystyki, które mogą wspomóc tworzenie utworu.

Obsługiwany system operacyjny

Program yWriter jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X i Linux. Może być używany na komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.

Producent

Program yWriter został opracowany przez firmę Spacejock Software, która specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych narzędzi do tworzenia treści.

Licencja

Program yWriter jest dostępny na licencji freeware, co oznacza, że można go używać bez opłaty i bez ograniczeń.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,