YI Dash Camera – czy warto w nią zainwestować?

Yi Dash Camera, przez producenta nazwana także inteligentnym wideorejestratorem samochodowym, to sprzęt stworzony z myślą o osobach, które na pierwszym miejscu stawiają jakość i funkcjonalność.

Na stronie internetowej producenta znajduje się dokładny opis, w którym możemy znaleźć wyszczególnione funkcjonalności, a wśród nich:

  • zaawansowany system wspomagania kierowcy,
  • obraz wysokiej jakości,
  • wysoką prędkość nagrywania,
  • ultra-panoramiczny kąt widzenia,
  • dużą przysłonę,
  • E-HDR,
  • panoramiczny ekran,
  • niepalną konstrukcję.

Na pierwszy rzut oka, te parametry nie dla wszystkich mogą być wystarczająco jasne. Aby lepiej zobrazować możliwości kamery Yi Dash, dokładną charakterystykę tego sprzętu podzieliliśmy na trzy odrębne kategorie: obsługę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Obsługa

Opanowanie obsługi kamery wydaje się wyjątkowo proste. Sam montaż zajmuje dosłownie kilka chwil. Wystarczy do samochodu przytwierdzić uchwyt, następnie wsunąć w niego kamerę i podłączyć do źródła energii. Sprzęt jest gotowy do nagrywania.

Nagrywanie jest bardzo proste. Trzeba tylko włączyć kamerę i rozpocząć rejestrowanie (interfejs jest intuicyjny). Problem braku pamięci na karcie praktycznie nie istnieje. Wszystko dzięki funkcji nagrywania w pętli, bądź jak kto woli – „nadgrywania”. Działa to tak: jeśli karta zaczyna się zapełniać, a w trakcie nagrywania nie zdarzyło się nic godnego trwałego zapisania – stare dane zostają po prostu nadpisane przez nowe nagrania. Proste, a zarazem bardzo ułatwiające korzystanie z kamery rozwiązanie.

Całość obsługi ułatwia również dedykowana aplikacja mobilna (dostępna za darmo na telefony z systemem Android i iOS).

Bezpieczeństwo

Bezsprzecznie, jest to jedna z najważniejszych cech, jakie musi posiadać tego rodzaju sprzęt. I musimy stwierdzić, że Yi Dash Camera wywiązuje się z tego wzorowo. A to wszystko za sprawą ADAS – systemu bezpieczeństwa połączonego z alertami głosowymi. Dzięki temu kamera może ostrzegać kierowcę przed ewentualnym zagrożeniem (np. nieplanowanym opuszczaniem pasa ruchu lub małej odległości od pojazdu znajdującego się z przodu).

Można śmiało stwierdzić, że kamera działa na zasadzie czujników parkowania. Z tym, że nie trzeba za nią płacić kilku tysięcy złotych i może się znaleźć w każdym pojeździe. Bez względu na wiek czy wyposażenie.

Funkcjonalność

Ta sekcja szczególnie zainteresuje technologicznych maniaków. Co sprawia, że korzystanie z kamery YI Dash to prawdziwa przyjemność?

Z pewnością dużą zaletą jest panoramiczny ekran LCD o przekątnej 2,7 cala. Tak duży pulpit pozwala na wygodne oglądanie nagrywanego na bieżąco obrazu, jak i odtwarzanie już zapisanych nagrań.

Jeśli chodzi o rejestrowanie – za jego wysoką jakość odpowiada szerokokątny obiektyw będący w stanie nagrywać wszystko, co znajduje się w jego polu widzenia (aż 165°).

Dodatkowo, przejrzystość nagrań zapewnia szklany obiektyw 6G, który dzięki zastosowanemu filtrowi gwarantuje ostrość, jednocześnie niwelując wszelkie odblaski. Wideorejestrator dobrze radzi sobie również w nocy. O dobrą widoczność, nawet po zmroku, dba przesłona F1.8.

Specyfikacja

Dokładny opis wszystkich parametrów dostępny jest na stronie producenta (https://YI.pl/YI-dash-camera/).

Cena

Koszt tego sprzętu to 399 złotych. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę jakość, możliwości, jakie daje ta kamera, a także porównując ją do oferty konkurencji, można bez wahania stwierdzić, że cena jest bardzo atrakcyjna. Za te pieniądze otrzymujemy bowiem kompleksowy sprzęt, rejestrujący obrazy w wysokiej jakości, a także dbający o nasze bezpieczeństwo.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,