WordPress – strona „demo” do testów w 2 minuty!

2 minuty a dokładniej 1:45 – tyle zajęło mi:
– stworzenie nowej bazy
– instalacja WordPressa z najpotrzebniejszymi wtyczkami
– zalogowanie do panelu admina
– wgranie i aktywacja motywu
… czyli nowej gotowej strony do testów lub budowania gotowego szablonu. Oczywiście mam to wszystko przećwiczone więc ja praktycznie „robię to z automatu”

Sedno tkwi w sposobie instalacji – nie kopiuje wszystkich rozpakowanych plików i nie przechodzę standardowego formularza instalacji. Za to korzystam z wcześniej stworzonego archiwum .zip w którym mam już wcześniej raz zainstalowaną czystą instalację WordPress z własnymi wtyczkami (które są aktywne) + własne ustawienia WordPress (permalinki, ustawienia czytania, CF7 itp.) + login (admin:admin). Czyli po rozpakowaniu przez skrypt mam już to wszystko gotowe za każdym razem!

Jak przygotować taka instalację?
1. Instalujemy WP + konfigurujemy go wg. uznania
2. Instalujemy wtyczkę Duplicator
3. Wykonujemy kopię całego WordPress-a
4. Zapisujemy paczkę np. na pulpicie pod przyjaźniejszą nazwą (ja mam cz.zip – „czysty”)
5. Możemy „wydobyć” z instalacji wtyczki plik .php rozpakowujący ale gotowy załączam tutaj i.zip (i.zip – „install”). Edytuj go wcześniej aby wstawić swoje dane

Teraz sprawa jest już prosta…
1. Zakładamy bazę danych np. „test”
2. Tworzymy folder na serwerze np. „test”
3. Kopiujemy cz.zip + i.php
4. Wchodzimy na http://local_host/test/i.php
5. Ja wybieram dla pewności „Action: Connect and Remove All Data” + Uzupełniamy dane (na Xampi-e jest szybko bo tylko bazę podajemy, root + puste hasło) i przechodzimy dalej
6. Po rozpakowaniu można już się zalogować i wgrać swój motyw

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,