Duplicator – szybkie przenoszenie WordPress na nowy serwer

Duplicator – szybkie przenoszenie WordPress na nowy serwer

Już jakiś czas temu widziałem tę wtyczkę jednak nie miałem okazji z niej skorzystać bo zawsze wolałem kopiować przez FTP pliki i bezę z MySQL niż „bawić się” z wtyczkami.

Jednak teraz po przeczytaniu recenzji http://wpzen.pl/przenoszenie-strony-na-inny-serwer/ + gdy muszę przetestować inne hostingi dla testu wtyczka ta okazała się strzelem w 10-tkę. Dzięki niej można w łatwy sposób zrobić kopię bazy, wybranych folderów i wykluczyć foldery których się nie chce np. zdjęcia z katalogu /upload(zwłaszcza gdy mamy ich kilka GB).

Duplicator – dlaczego warto?

Plusem jest to że dostajemy jedną paczkę .zip którą wrzucamy na czysty serwer (szybsze kopiowanie niż tysiące plików osobno). Dodatkowo plik installer.php który rozpakowuje pliki i bazę oraz zamienia niezbędne ścieżki ze starego na nowy serwis. W ten sposób jeszcze łatwiej przywracamy cala instalację WordPressa

Ostatnio tez miąłem okazje instalować nowy szablon który w sobie miał już całego WordPressa w archiwum .zip , dzięki czemu nie musiałem instalować worpdressa, wgrywać szablonu i importować demo treści i plik.

Jedynie czego mi brakuje to całkowita obsługa z poziomu tylko pliku installer.php (bo po co logować się do WP aby zrobic jego kopie?) 😉

 

duplicator

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,