WordPress Portable – przenośna wersja cms’a bez potrzeby instalacji

WordPress Portable – jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią (CMS) – 'teraz’ w wersji portable (przenośnej i bez instalacji).

Tak na szybko 'odpaliłem’ WordPressa i działa! – Pięknie, po prostu pięknie 😉 Jest to obecnie używany przeze mnie system do zarządzania treścią. Mam kilka stron 'postawionych’ na nim i wszystkie działają dobrze – tylko dobrze, bo mam kilka problemów z dostosowaniem RSS (a konkretnie ich wyłączeniem) tagami (ta sama historia). I w sumie muszę powiedzieć, że nie jest on idealny, z chęcią bym go jeszcze bardziej uprościł i dodał jakiś centralny panel z bardzo dużą ilością funkcji dzięki którym mógłbym decydować co ma działać na stronie a czego ma nie pokazywać domyślnie np. wersji WordPressa (trzeba instalować wtyczki do ukrywania tycz danych lub wklejać 'kawałek kodu’) ale ogólnie jest w porządku.

WordPress Portable – bez instalacji

Mam nadzieje, że wersja WordPress Portable przynajmniej w jakimś stopniu przyśpieszy i ułatwi testowanie nowych wtyczek i innych 'dodatków’. Fajnie, że nie trzeba bawić się w tworzenie bazy w MySQL – odpalamy program i już działa na domyślnych ustawieniach. A jak zrobię kilka 'klonów WordPressa’ (skopiuje do kilku folderów) to może nie będę 'bawił się’ w robienie kopii baz danych – zobaczymy, na razie dzielę się tą wiadomością z Wami.

  • login i hasło: admin
  • http://localhost/wordpress  – domyślna ścieżka
  • http://localhost/wordpress/wp-login.php – logowanie do PA

PS. Po rozpakowaniu program jest w wersji angielskiej. Ale wystarczy pobrać najnowszą wersję instalacyjną i podmienić całą zawartość folderu głównego. Pamiętaj o pliku wp-config.php aby zostawić ten oryginalny oraz o tym, że aby mieć WP w języku polskim należy dodać w configu define (’WPLANG’, ’pl_PL’);

wordpress portable

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,