Winamp – popularny odtwarzacz plików audio

Winamp – najpopularniejszy chyba odtwarzać plików MP3 na świecie.

Kiedyś korzystałem z wersji 2.6 (jak dobrze pamiętam) i jego podstawową funkcjonalność jaką była i nadal jest odtwarzanie MP3-jek mi wystarczała w zupełności. Poniżenie pojawiały się nowe wersje – v.3 było jeszcze 'w miarę’ a później stawiał się on bardziej napakowany wtyczkami, skórkami i innymi bajerami.

Obecnie z niego nie korzystam a polecam Foobara. Lubię prostotę a cenię szybkość i wydajność. Dlatego szukałem jakąś odpowiednią wersje. Poinstalowałem 'niby’ wersje Light które z rzekomo 6Mb rozrastały się do 22 i jeszcze spolszczanie trzeba było instalować (co okazywało się że to inna, nowa instalacja). Maksymalnie Winamp może ok 60Mb zajmować – no OK, ale kto korzysta z niego do odtwarzania filmów z napisami? (szczerze chciałbym poznać jaki procent osób?)

Zamieszczam Winampa – w sumie dość nową bo v5.5 (najnowsza 5.6)w wersji Light, spolszczoną i zajmującą 10Mb po rozpakowaniu – więc powinna być w porządku.

winamp

Informacje ze strony producenta Winampa

„Każdy ma swoich ulubionych artystów muzycznych, i wolą słuchać swoich płyt za pomocą aplikacji, pozwalającej na wysokiej jakości dźwięk, a jednocześnie tak łatwe w obsłudze, jak to możliwe i przenośny, aby móc go nosić na swojej USB trzymać.Odpowiednim rozwiązaniem jest Portable Winamp.

Winamp jest bez wątpienia najbardziej znany odtwarzacz audio na rynku, i przenośna wersja łączy w sobie dobrze znane funkcje z out-of-the-box instalatora. Innymi słowy, nie trzeba już przejść przez proces instalacji w celu skorzystania z oprogramowania.

Ponieważ nie tworzy żadnych wpisów w rejestrze, można łatwo skonfigurować aplikację na dowolnym komputerze, którego używasz, nie martwiąc się, że może pozostawić żadnych śladów, które mogłyby rejestru spowalniają maszynę w dół.

Przenośny pakiet Winamp zawiera dwie z najbardziej popularnych skórek Winampa, dzięki czemu można cieszyć się rodzinną atmosferę w aplikacji i zacząć go używać od razu.Jedna rzecz, nie można dostać jest domyślne skojarzenia plików, ponieważ oprogramowanie nie je tworzyć.

Wśród cech Portable Winamp, można wymienić jej odtwarzania, korektor i dwa style wizualizacji, wraz z obsługą skrótów klawiszowych dla szybko skacze do następnego utworu, wstrzymywanie lub przechodząc do końca listy.

Portable Winamp pozwala również odtwarzać filmy, ale należy pamiętać, że obsługuje tylko podstawowe formaty jak AVI lub WMV, i że zaleca się użyć dedykowanego oprogramowania dla prawdziwie cieszyć się klipy z wakacji i teledyski.

Jeśli chodzi o wsparcie dla formatów audio jednak robi się mocniejszy niż obszar wideo: może odtwarzać MP3, OGG, WMA, WAV, MIDI, AAC, MOD, FLAC, M4A i MPEG-1, jak i odtwarzania dźwięku CD.

Jeśli chodzi o zużycie procesora, Portable Winamp jest światłością, a oprogramowanie rzadko zawiera błędy lub awarie tak długo, jak grasz prawidłowych ścieżek audio.”

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,