Foobar – zaawansowany darmowy odtwarzacz audio MP3,…

Foobar 2000 to zaawansowany darmowy odtwarzacz audio dla platformy Windows. Obsługiwane formaty audio: MP3, MP4, WAV, WMA, CD Audio, AAC, Vorbis, FLAC, WavPack, AIFF, Musepack, Speex, AU, SND … i więcej z dodatkowych komponentów.

Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla Winampa! – Wiadomo nowe wersje są ‚naszpikowane’ wtyczkami, kodekami, skórkami itp. a w gruncie rzeczy nikt z nich nie korzysta. Wg. mnie program ma spełniać swoją podstawową rolę, być prosty i przyjemny dla oka – a właśnie Foobar taki jest.

Główną zaletą Foobara jest łatwość obsługi kliku play list a przełączanie się pomiędzy nimi jest b. szybkie. Dodatkowo definiowany klawisz skrótu ‚skocz do następnego utworu’ działa w tle i nie zależnie od obecnie aktywnej aplikacji – działa ‚globalnie’ ( np. grając w jakaś grę możemy słuchać muzyki a naciskając np. ALT+B – przeskakujemy do następnego utworu) – ta opcja działa super! Drugą fają funkcją jest odtwarzanie playlisty od momentu wcześniejszego zamknięcia programu

Foobar2000 – funkcje odtwarzacza

  • łatwo konfigurowalny układ interfejsu użytkownika
  • zaawansowane możliwości tagowania
  • wsparcie dla zgrywania płyt Audio CD
  • konfigurowalne skróty klawiaturowe

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,