Płatności bezgotówkowe, czyli najczęstsze rozwiązania w sklepach online.

Płatności bezgotówkowe, czyli tak naprawdę co?

Najprościej mówiąc płatności bezgotówkowe to transakcje finansowe, w których pieniądze przekazywane są między dwoma stronami za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, takich jak karty płatnicze, aplikacje mobilne, czy przelewy internetowe. Nazywa się je także płatnościami elektronicznymi. W odróżnieniu od płatności gotówkowych, w których pieniądze przekazywane są fizycznie w postaci banknotów lub monet, płatności bezgotówkowe, takie jak płatności online, umożliwiają przesyłanie środków pieniężnych elektronicznie z konta, co zapewnia większą wygodę i bezpieczeństwo transakcji.

Dlaczego warto mieć w swoim sklepie płatności przez bramki?

Płatności online to podstawowa opcja w sklepach internetowych i istnieje wiele powodów, dla których ich obecność nie powinna być podawana w wątpliwość. W przypadku sklepów online płatności bezgotówkowe są jednym z najbardziej wygodnych sposobów dokonywania płatności. Klienci mogą dokonywać płatności w dowolnym miejscu i czasie.

Zobacz nasz Ranking operatorów płatności online

Akceptowanie płatności przez Internet w sklepie zwiększa liczbę transakcji. Dlaczego? Ponieważ niektórzy klienci, zwłaszcza młodzi zdecydują się na zakupy tylko wtedy, gdy będą mieli możliwość dokonania płatności bezgotówkowej przez bramkę płatniczą.

Należy też pamiętać, że płatności przez bramki płatnicze to nadal różne formy przesyłu środków, stąd klienci mają nadal duży wybór. Mogą to być karty kredytowe, przelewy bankowe, portfele elektroniczne, czy płatności mobilne. Ponadto natychmiastowe płatności bezgotówkowe są również wygodniejsze dla sprzedającego. Umożliwiają one łatwiejsze i dokładniejsze śledzenie transakcji, co ułatwia prowadzenie księgowości.

Płatności online, tradycyjne przelewy czy pobrania?

Musimy pamiętać, że płatności online nie są jedyną opcją, jaka może i powinna znajdować się w sklepie online. Nie każdy chce lub ma możliwości z nich skorzystania. Dlatego też wiele sklepów oferuje trzy rozwiązania. Bramki płatnicze ze wszystkimi ich możliwościami, tradycyjne przelewy i pobrania.

Płatności bezgotówkowe online są najwygodniejsze dla obu stron i często determinują to, czy klient skorzysta z naszej oferty, o czym napisaliśmy już wyżej. Są one nieomal już stałym elementem każdej działalności tego typu.

Tradycyjne przelewy to znów jedna z najrzadziej wybieranych opcji, ale nadal są ludzie korzystający w ten sposób ze sklepów i stron internetowych. Dla klienta często oznacza to dłuższe oczekiwanie na towar, ponieważ przelew (zwłaszcza międzybankowy) musi najpierw dotrzeć na konto sprzedawcy, być zaksięgowany i wtedy dopiero jest możliwość realizacji zamówienia.

Pobrania są wybierane przez osoby, które wolą płacić metodami gotówkowymi. Często łączy się to z ryzykiem dla sprzedawcy z powodu nieodebrania paczki. Dlatego zdarza się, że są wyłączane w przypadku towaru o dużej wartości. Jednak ich stałe wyłączenie dla wielu sklepów ogólnie nie wchodzi w grę, bo to nadal duży odsetek transakcji.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,