Najlepsze narzędzia do automatyzacji pracy – Top 5 narzędzi

W dzisiejszym świecie warto korzystać z aplikacji, które sprawią, że nasza praca przyspieszy i nie będziemy musieli wykonywać niektórych zadań. Łączenie ich to bardzo dobry pomysł, który sprawia, że wszelkie zadania są wykonywane szybciej i równie efektywnie, co wykonane każde z osobna. Takie aplikacje służą konkstuktorom, webmasterom, a przede wszystkim programistom. Mamy kilka propozycji aplikacji, które sprawiają, że praca jest wykonywana szybciej. Chcąc się o nich dowiedzieć więcej, nie pozostaje wam innego, jak tylko zapoznać się z naszym tekstem.

Zapier 

Pierwszą propozycją aplikacji, która tworzy procesy marketing automation jest Zapier. Co ciekawe, pozwala on na to, że można łączyć wiele procesów w jeden system, który sprawia, że będzie można zaoszczędzić masę czasu. Bardzo ważne jest to, że jest to narzędzie, które sprawia, że nie trzeba posiadać żadnych umiejętności programistycznych. Jest to więc szansa dla osób, które prowadzą swój biznes i nie chcą korzystać z zewnętrznych podmiotów, które miałyby się opiekować daną stroną i środowiskiem firmowym. Tutaj wystarczy tylko podstawowa znajomość języka angielskiego, co nie powinno być żadnym problemem. Zapier jest narzędziem, które pozwala łączyć się aż z 2000 najbardziej popularnym aplikacjami. Nie trzeba zatem obsługiwać każdej z osobna, tylko można wszystko robić z jednego klucza. Dzięki niej można połączyć formularz wraz z automatycznym dzwonieniem, czy też Facebook Lead Ads z Livecall. Wady to przede wszystkim wysoka cena, czy też funkcjonalność dopiero od planu Professional – są tańsze narzędzia, które dają równie wiele.

Shutdown 8

Shutdown 8 to bardzo proste narzędzie, które być może nie wpływa na integrację naszej pracy bezpośrednio, ale na pewno na automatyzację. Przede wszystkim pozwala na to, aby można było wyłączyć komputer o danej godzinie. Posiada wbudowany timer, który sprawia, że nasz komputer wyłączy się automatycznie. Dzięki temu unikniemy przepracowania i wyrobimy w sobie nawyk pracowania w określonych godzinach. Co istotne, zapisuje on wszelkie procesy w pamięci RAM, więc nie ucieknie nam żaden niezapisany plik czy akcja.

RoboTask

Kolejnym narzędziem jest RoboTask. Służy on do tworzenia oraz konfigurowania podstawowych komend klawiszowych i skomplikowany makr. Mogą być to skróty, które dotyczą odpalenia konkretnej strony internetowej, programu itd. Jest skorelowana z językami programistycznymi jak Python i Javascript. Poradzą sobie na nim zarówno doświadczeni oraz początkujący użytkownicy.

GS Auto Clicker

Narzędzie to pozwala na to, aby poszczególne programy otwierały się za pomocą określonego kliknięcia myszą. Nagrywa się poszczególną sekwencję i na tej bazie będzie się uruchamiać dany program. Przyda nam się to w pracy, ale też podczas grania w gry.

Selenium

Selenium to framework pozwalający na wykonywanie automatycznych tekstów na podstawie określonego elementu id, name, CSS, XPath. Zapisane dane testowe można przenieść do pliku CSV.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,