Microsoft Access

.

Główne funkcje i cechy programu

Microsoft Access to program do obsługi bazy danych. Głównymi funkcjami programu są tworzenie i zarządzanie bazami danych, tworzenie interaktywnych i dynamicznych formularzy zapytań, a także tworzenie wizualnych raportów i przedstawienie ich w przystępny sposób. Program oferuje również wizualizację w postaci wykresów i tabel. Program ma również funkcje tworzenia formularzy, które umożliwiają użytkownikowi szybkie i łatwe dodawanie nowych danych do bazy danych.

Jak go obsługiwać?

Microsoft Access oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia korzystanie z programu. Program posiada również szereg tutoriali, które pomagają użytkownikom rozpocząć korzystanie z programu. Istnieją również szkolenia organizowane w Internecie, dzięki którym użytkownicy mogą lepiej poznać program i jego funkcje.

Obsługiwany system operacyjny

Microsoft Access jest zgodny z systemem operacyjnym Microsoft Windows i jego wersjami. Program jest także kompatybilny z niektórymi wersjami Mac OS.

Producent

Microsoft Access zostało opracowane i wydane przez firmę Microsoft. Program jest dostępny jako część pakietu biurowego Microsoft Office.

Licencja

Microsoft Access jest dostępny w różnych planach subskrypcji Microsoft Office i jest objęty licencją użytkownika końcowego. Licencja jest okresowa lub odnawialna i musi być przedłużona, aby móc nadal korzystać z programu.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,