Jitbit Macro Recorder – nagrywanie gestów / ruchów na pulpicie

Jitbit Macro Recorder to jeden z moich ulubionych programów tego typu – w sumie to tylko z niego korzystam od kilku już lat.

Dzięki niemu możemy nagrać makro – swoją sekwencję ruchów myszką, kliknięcia w klawiaturę a następnie uruchomić je dowolną liczbę razy. Dla zastosowań mniej profesjonalnych działa dobrze i spełnia swoje zadanie. jednak na początku może trochę irytować ale trzeba się jego nauczyć (jak działa), przemyśleć całą sekwencje ruchów np. przełączeń pomiędzy oknami, kliknięć tak aby tworzyły spójność i można było je zapętlić wielokrotnie.

Ja korzystam cały czas z wcześniejszej wersji Jitbit Macro Recordera i nowszych nie testowałem pod wzg. ograniczeń i możliwości. Warto wspomnieć o edytorze w którym możemy usuwać po nagraniu niektóre przejścia i niwelować opóźnienia dzięki czemu makro działa jeszcze szybciej.

Problemem jest jednak to, że nagrywając wszystkie gesty nagrywamy na danym komputerze (położenie okien i elementów) ma tu bardzo duże znaczenie i uruchamiając makro na innym komputerze np. z inną rozdzielczością po prostu program nie będzie trafiał w we wcześniej zdefiniowane miejsca gdyż będą one wyświetlone w innym miejscu.

Pominę jego bardzie zaawansowane funkcje jak możliwość zastosowania pętli logicznych „jeżeli coś.. to zrób to lub tamto” czy „otwórz pliki” lub „czekaj na dany komunikat”.

Wymienię przykładowe zastosowanie:
1. Mam np. w excelu w każdym wierszu adres url np. w liczbie 2000
2. Na na każdej stronie do której prowadzi dany url znajduje się w jednym miejscu np. numer telefonu
3. Aby nie klikać 2000 razy nagrywam makro kopiujące dany text ze strony www i wklejający obok url w excelu

Zastosowań jego działania jest praktycznie nieskończona ilość i tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza w jaki sposób ułatwić sobie dzięki niemu życie 🙂

marcro-recorder

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,