Video DownloadHelper – wtyczka do pobrania każdego filmu YouTube…

Download Helper – wtyczka dla Firefoxa dzięki której jesteś w stanie pobrać / zapisać praktycznie każdy film lub animacje na komputerze. Z łatwością pobiera filmiki z YouTube, MySpace, Google Video, DailyMotion, Porkolt, iFilm, DreamHost i innych; bądź transmisji online np. filmów online. Działa w trybie streaming tz. zapisuje bezpośrednio strumień danych ze zródła.

Działanie ogranicza się tylko do dwóch kliknięć myszką 😉 Gdy zacznie się proces wczytywanie filmu ikona wtyczki się uaktywni i wystarczy wybrać w jakim formacie zapisać plik docelowy (AVI lub FVL) i wskazać jego miejsce. A do odtwarzania filmów w formacie FLV – czyli animacji flash polecam VLC player

Przestroga! Proszę pamiętać, że pliki te mogą być objęte prawami autorskimi a przechowywanie np. muzyki w formacie MP3 za którą się nie zapłaciło jest nie legalne!

Download Helper FAQ – kilka pytań i odpowiedzi

  • Co to jest DownloadHelper?

Download Helper to rozszerzenie do Firefoksa, które pomogą w pobieraniu plików z sieci (plików filmowych) zapisując je lokalnie na dysk twardy twojego komputera. Ponadto DownloadHelper możne pobrać w trzema kliknięciami wszystkie obrazy i pliki wideo znajdujące się na stronie Web.

  • Na jakiej platformie mogę uruchomić DownloadHelper?

Możesz użyć rozszerzenie DownloadHelper z dowolnej platformie: Linux, Windows i MacOS-X

  • Jakie są wymagania odnośnie przeglądarki Firefox?

DownloadHelper działa na Firefox 4.x do v.19,0. I najprawdopodobniej będzie działał na kolejnych nowszych wersjach.

  • Jaka jest aktualna wersja rozszerzenia DownloadHelper?

Obecna stabilna wersja to 4.9.11

  • Jak używać DownloadHelper?

Podczas normalnego przeglądania jakieś witryny dy ikona 'tej wtyczki’ zacznie poruszać się w animowany sposób tz. że możliwa jest jakieś video do pobrania. Kliknij wtedy na tę ikonę, wybierz rodzaj pliku do jakiego chcesz zapisać i po prosu zapisz go gdzieś np. na pulpicie – to wszytko! 😉

  • Gdzie mogę pobrać starszą wersje DownloadHelper?

Z tego linku https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/video-downloadhelper/versions/

  • Jak konwertować filmy które ściągnąłem do innych rozszerzeń np. AVI?

Nie będę tutaj opisywał jak. Zobacz w linku szczegółowy opis http://www.downloadhelper.net/conversion-manual.php

  • Jak teraz mogę odtworzyć plików .FLV?

Ja polecam odtwarzacz VLC, który pisałem w innym artykule.

  • Jak mogę uzyskać adres pliku multimedialnego bez pobierania?

Naciśnij klawisz CTRL podczas klikania na stronie pobierania wpisu w menu, będzie to skopiować adres URL pliku do schowka. Następnie możesz wkleić go w dowolnym miejscu.

źródło: http://www.downloadhelper.net/faq.php

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,