KeePass – program do bezpiecznego przechowywania haseł

KeePass to program dzięki któremu będziesz mógł tworzyć, przechowywać i zarządzać  wszystkimi swoimi hasłami w bardzo bezpieczny sposób.

Na prawdę ‚wszystkimi twoimi hasłami‚ jakimi posługujesz się w życiu codziennymi i nie ważne czy to są hasła do skrzynek e-mailowych, kont bankowych, komunikatorów internetowych np. Gadu-Gadu, Skype; haseł do serwerów FTP, haseł Wifi, klucza używanego przy instalacji np. samego Windowsa – program jest je w stanie zapamiętać za ciebie (specjalnie posłużyłem się tu prostym opisem aby uświadomić mniej ‚obeznanych z tematem’ jakie daje on możliwości).

KeePass – charakterystyka programu:

 • to narzędzie do zarządzania hasłami wydany na licencji GNU GPL
 • przechowuje loginy, hasła oraz URL-e w zaszyfrowanej bazie
 • baza szyfrowana jest bezpiecznymi algorytmami: AES i Twofish oraz haszujących SHA-256
 • dostęp do bazy danych uzyskujemy podając hasło i/lub plik-klucz
 • program posiada rozbudowany generator haseł do tworzenia tzw. ‚bezpiecznych haseł’
 • sortowanie i wyszukiwanie haseł
 • import / export do plików:  TXT, HTML, XML, CSV, XSL
 • dostępny jest na: Windows, Linux, MAC OS, Pocket PC, Android

KeePass Plugins Plungins – dodatkowe wtyczki do programu

KeePass poradnik KeePass poradnik 2 dodatkowe poradniki KeePass – z innych stron www

KeePass – opis programu

Opis programu będzie długi i dużo pracy musiałem włożyć  w jego napisanie i objaśnienie więc mam nadzieje, że docenisz ten fakt, bo przecież gdyby program byłby nie godny uwagi to bym się tak nie produkował 😉 prawda?

PS. dla wszystkich znajomych – program jest super i proszę zacznijcie z niego korzystać.

Może najpierw o mnie (będzie najprościej): Jak każdy mam masę różnych loginów i haseł którymi się posługuję na co dzień. Kilka skrzynek e-mailowych, hasło do banku + (kilka numerów kont najbliższych osób aby je w łatwy sposób kopiować przy robieniu przelewów), dodatkowo hasła do GG, Skype, Tweeter, Facebooka, kilka do najczęściej odwiedzanych for internetowych, kont FTP i wiele innych… W gruncie rzeczy wszystkie są zapamiętane w przeglądarce (no bo najłatwiej i pewnie ty też korzystasz z tego rozwiązania).

Dla w cudzysłowy ‚większego bezpieczeństwa‚ jeszcze ważniejsze hasła trzymam właśnie w KeePass lub gdzieś w oryginalnych dokumentach papierowych. A przy okazji robienia porządków ze swoimi hasłami postanowiłem właśnie napisać ten artykuł.

Mam zamiar zebrać wszystkie hasła w jedno miejsce (do programu) a następnie je posegregować w kategorie tak aby łatwiej się nimi zarządza (i tobie też tak polecam).

Jak bezpiecznie przechowywać swoje hasła?

Może opiszę jak nie powinno się ich używać:

 • możesz już pozbyć się notesika ze swoimi hasła mi! jest to najgorsza metoda (przecież zdajesz sobie z tego sprawę)
 • ‚słabe hasła’ (czyli mixy dat urodzin, imion z rodziny, pisanych z dużych liter i masę tego typu podobnych zabiegów) to też odpada! Musisz zdawać sobie sprawę z tego że komputery nawet ten z którego korzystasz obecnie jest w stanie wykonać setki tysięcy czy nawet miliony operacji na sekundę więc złamanie tak ‚prymitywnych’ haseł nie stanowi żadnego problemu. No OK i teraz sprawa jak tworzyć, korzystać i jak to w ogóle pamiętać te ‚bezpieczne hasłach’ czyli składające się np. 10-20 znaków, a w śród nich małe i wielkie litery + cyfry np. ‚ufib3Yw28AfEcjaxNmqa’.

Spokojnie 😉 po przeczytaniu całego artykułu na pewno wszystko się poukłada i będzie proste – a ty będziesz w stanie dosłownie czterema kliknięciami zarządzać każdym hasłem – Zapewniam.

Bezpieczne przechowywanie haseł w przeglądarce?

Pisałem kilka akapitów wyżej, że część swoich haseł trzymam w zapamiętanych w Firefoxie.
Mimo używania firefoxa w wersji przenośnej na usb, stosowania wtyczki Password Explorera i Master Password (zapoznaj się z tymi wtyczkami, klikając na linki) do dodatkowego zabezpieczania haseł przed niepożądanymi osobami – muszę stwierdzić, że jest to dość niebezpieczne rozwiązanie. Dlatego ograniczę ich ilość do minimum a resztę przeniosę do KeePassa (polecam ci też to rozwiązanie).

Instrukcja obsługi KeePass

 1. Jak działa KeePass i dlaczego sposób przetrzymywania haseł w programie jest bezpieczny
 2. Sposoby zabezpieczenia naszych haseł
 3. Tworzenie pliku bazy z wszystkimi naszymi hasłami
 4. Tworzenie pojedynczego hasła/wpisu
 5. Eksport / Import haseł pomiędzy Firefoxem i KeePass
 6. Dodatkowa konfiguracja programu KeePass
 7. Własne hasła zawsze przy sobie – czyli KeePass w telefonie komórkowym

1. Jak działa KeePass?

Działanie czyli to co w tym programie jest bardzo fajne i przyjemne…

Wiadomo jak wygląda normalne logowanie – więc nie będę opisywał, ale proszę mieć w pamięci cały proces aby zobaczyć różnicę 😉

Natomiast wypełnianie danych (loginu i hasła) przy użyciu KeePassa wygląda następująco (opiszę to na przykładnie): Mamy otwartą jakąś witrynę np. Allegro i aby się zalogować trzeba wstawić normalnie login i hasło. Klikamy w miejsce / komórkę gdzie wpisuje się login (tak aby ja uaktywnić – ważna czynność!) a następnie otwieramy  nasza bazę z hasłami w Keepasie.

kepass przykładowe logowanie

Znajdujemy odpowiedni wpis w którym są potrzebne dane go logowania i klikamy prawym przyciskiem myszy na dany wpis w programie i wybieramy ‚magiczne’ ‚Wykonaj Auto-Type‚ – spowoduje to, przełączenie z powrotem na przegladarkę internetowa i skopiowanie i wpisanie loginu i hasła ‚z automatu’. Funkcja ta dział wspaniale ;).

keepass w użyciu

Mała ale ważna uwaga  – hasło tak kopiowane spowoduje nie zapisanie go w pamięci komputera i zostanie z niej usunięte zaraz po wykonaniu akcji (jest to kolejny plus w sytuacji gdy byśmy mieli zainstalowane jakieś programy szpiegujące / wyłudzające nasze hasła).

Dodatkowo sam dostęp do bazy będzie automatycznie odłączony gdy baza nie jest używana przez jakiś wcześniej zdefiniowany czas. A na dodatek 😉 sam program zablokuje się i aby znowu z niego skorzystać po dłuższej przerwie należy wczytać bazę i podać hasło. Wszystko to jest ‚niby’ skomplikowane ale w rzeczywistości to nie a jego obsługa jest  bardzo prosta.

Dlaczego sposób przetrzymywania haseł w programie jest bezpieczny

Spróbuję to wyjaśnić w kilku zdaniach jak ogólnie program funkcjonuje…

KeePass tworzy główny plik o rozszerzeniu .kdbx. W nim to zapisana jest baza wszystkich naszych haseł. Plik ten jest zaszyfrowany bardzo silnym algorytmem AES 256-bitowy (dla porównania większość szyfrowanych połączeń np. z Allegro lub logowanie do konta online banu są to szyfrowania 128-bitowe – więc możesz sobie uzmysłowić jak silne i zarazem bezpieczne są twoje hasła). Dodatkowo użycie procesu transformacji klucza zabezpiecza nas jeszcze bardziej (posłużę się zdaniem z programu bo chyba najlepiej wyjaśni o co tutaj chodzi) „Zbiorczy klucz główny jest kilkukrotnie przetwarzany zanim zostanie użyty jako klucz do bazy danych. Proces ten trwa pewien określony czas, utrudniając ataki słownikowe i brutal-force”. Uwaga! Nie trzymaj bazy z hasłami wraz z kluczem czy hasłem ‚obok siebie’

2. Sposoby zabezpieczenia naszych haseł

Teraz opiszę kilka możliwości dodatkowego zabezpieczenia i dostępu jakie daje nam program.

UWAGA! Zgubienie hasła głównego lub klucza głównego uniemożliwi odczyt haseł a plik z ich baza stanie się bezużyteczny!

1. Podstawowe

Czyli program łączy się z baza haseł otwiera ja i już możemy korzystać z niej (jest to najgorsza metoda i w żadnym przypadku nie zalecana! No bo co z tego że mamy bazę zaszyfrowana jak każdy może ja odczytać bez podawania nawet najprostszego hasła?)

2. Baza z hasłami + hasło główne

Czyli takie ‚standardowe’ zabezpieczanie (ale skuteczne). Mamy bazę z naszymi hasłami i się do nich dostać musimy podać hasło główne. I tu pamiętamy o zasadzie nie stosowanie ‚prostych haseł’. Możemy wymyślać bardziej skomplikowane hasło i nauczyć się go na pamięć (będziesz tylko musiał pamiętać tylko to jedyne hasło, a reszt jest zapisana w programie).

Przy tworzeniu takiego hasła możemy użyć wbudowanego w programie ‚generatora haseł‚ (możemy wybrać jak bardzo ma być skomplikowane, czy tylko z małych liter, czy małe + wielkie litery, a może małe + duże + cyfry; no i oczywiście jego długość – im dłuższe tym lepsze ale powiedzmy ze min 8 znaków)

3. Baza haseł + klucz dostępu

Jest to bezpieczniejsze rozwiniecie z punktu drugiego. Zamiast stosowania hasła głównego i zapamiętywania go możemy posłużyć się kluczem (a jest nim dodatkowy specjalnie wygenerowany i zaszyfrowany plik).

Proszę sobie wyobrazić np. kłódkę do której pasuje tylko jeden klucz (tylko, że tu mówimy o wirtualnych a nie fizycznych zabezpieczeniach więc ‚wytrych’ nie wchodzi tu taj w grę.

Dla tych co mniej znają się wytłumaczę, że plik-klucz jest jest generowany losowo poprzez poruszanie myszką (na pewno spotkałeś się np generując takie hasło w banku online). Klucz ten jest o wiele bezpieczniejszy od nawet skomplikowanego hasła bo powiedzmy że ‚super hasło’ wymyślone przez nas /lub wygenerowane składa się np. z 20-30 znaków (dużo prawda) ale to i tak nic z możliwością zapisania o wiele większego hasła do właśnie takiego klucza który składa się z 256 znaków! Wniosek jest taki, że nie musimy zapamiętywać hasła, wystarczy ze biedzimy mieli taki klucz na pendrivie w w momencie odczytu bazy wskażemy miejsce klucza.

Plik ten zajmuje bardzo mało miejsca więc nie się czym przejmować, ale należy pamiętać żeby mieć jeszcze jego dodatkową kopię z kolei w bezpiecznym miejscu. Jeżeli nadal nie wierzysz w jego możliwości poszukaj wypowiedzi innych w internecie, ja korzystam już od ponad 4 lat i nigdy mnie nie zawiódł 😉

4. Baza haseł + hasło główne + klucz dostępu

Tu dopiero zaczyna się poważne zabezpieczenie. Jest to najwyższy stopień zabezpieczenia i możliwych kombinacji. Proces dostępu do bazy z naszymi kodami przestawia się tak: otwieramy program, wczytujemy naszą bazę + wskazujemy klucz dostępu a na koniec jeszcze standardowa autoryzacja hasłem (czyli jakby ktoś miał w posiadaniu naszą bazę i klucz to i tak nie ma dostępu bo nie zna klucza – pod warunkiem, że jest to mocne hasło)

Nie będę pisał komu zalecam stosowanie tej metody bo od ciebie tylko zależy czy ‚ogarniasz ten temat i czujesz się na siłach’ aby stosować to rozwiązanie.

3. Tworzenie pliku bazy z wszystkimi naszymi hasłami

Ok, już wiesz jak działa program teraz pora praktykę:

 • Otwieramy program KeePass.exe, klikamy na ‚Nowy’ tworząc nasza bazę
 • Powiedzmy, że mamy program na pulpicie i w nim tworzymy (równie dobrze możemy sobie jeszcze stworzyć wewnątrz folderu głównego dodatkowy folder np. ‚hasła’ -> /keepass/hasła) i to w nim zapisać plik pod nazwa np. ‚moja_baza_hasel.kdbx

tworzenie nowej bazy w keepassie

zapis bazy do pliku

Następny punkt to wybór i tworzenie zabezpieczeń (tak jak pisałem wyżej).

keepass - tworzenie hasła głównego

Na początku możemy stworzyć proste hasło które później możemy zmienić używając już bezpośredni wbudowanego generatora (albo już posłużyć się wcześniej wymyślonym ‚tym jedynym’ do zapamiętania hasłem na przyszłość.

Klikamy na ‚Utwórz’ i zapisujemy plik z kluczem ‚moja_baza_hasel.key‚ (ja zapiszę w tm samym folderze co baza na razie – ale nie zostawiaj pliku obok bazy – to tak jakbyś klucz zostawił w drzwiach ;)) Możesz później sobie przenieść go np. na pendrive bądź gdzieś indziej.

PS. Dodatkowo tworząc nowa bazę (powiedzmy ze chcemy mieć dwie możemy skorzystać z jednego klucza – czyli wcześniej wygenerowany klucz będzie otwierał teraz dwie bazy).

‚Machamy’ sobie myszka po obrazku tworząc 256bitowy klucz. Możemy też wpisać z klawiatury, ale myszka będzie łatwiej (na screenie wygenerowany klucz ma 81bitów ale doprowadź generowanie do 256)

entropia - tworzenie hasła

Nie zalecam użycia ‚konta z Windowsa’ bo łatwo można go złamać i zalogować się na nie i więc może być samych problemów w przyszłości jakbyśmy się na ten krok zdecydowali niż pożytku.

W następnym okienku mamy 5 zakładek w których możemy skonfigurować dodatkowe opcje. Dla mnie najważniejsza jest jeszcze ‚Transformacja klucza’ o której wspomnianej wyżej. Kliknij na ‚Opóźnienie 1 sekunda’ spowoduje to losowe wygenerowane ilości rund po których będzie generowany klucz.

ustawienai bazy danych

Warta uwagi jest jeszcze opcja przypominanie o zmianie hasła co ileś dni – mamy jeszcze większe bezpieczeństwo.

ustawienia bazy danych - zaawansowane

Hurra! mamy zrobiona bazę z przykładowymi hasłami, dalej pójdzie już z górki 😉

Mamy więc już przykładowe foldery w których możemy zapisywać nasze hasła. Można też je usunąć i stworzyć własne (nie będę opisywał jak bo każdy to potrafi).

keepass - zakładki z hasłami

 

4. Tworzenie pojedynczego hasła/wpisu

Klikamy uaktywniamy dany folder klikając na niego jeden raz i następnie klikamy na ‚kluczyk’

dodanie nowego wpisu

Aby było szybciej to na poniższym zrzucie ekranu już uzupełniłem dane. Wspomnę tylko o kilku rzeczach;

 • Nazwa użytkownika; to tak na prawdę login używany do logowania na pocztę
 • Hasło tu podajemy nasze aktualne hasło do skrzynki e-mail bądź tworzymy silne hasło i zmieniamy je też bezpośrednio w skrzynce email aby później działało 😉
 • Możemy ukryć hasło za ‚kropkami’ jak przedstawiono poniżej aby np. ktoś kto przechodzi obok komputera nie zobaczył go (ale to już extreme ;))
 • Obok możemy kliknąć i posłużyć się generatorem haseł i zachęcam do skorzystania z tej opcji bo w gruncie rzeczy później i tak wprowadzisz już wszystkie swoje loginy i obecne hasła to będziesz musiał go użyć do wygenerowani nowych silniejszych haseł i zmiany ich na nowe np. w innych skrzynka e-mail, kontach bankowych tak aby nasze działania miały sens – to proste prawda. 😉

dodanie nowego wpisu - szczegóły hasła

keepass - generowanie hasła

 

Wpis będzie wiec tak wyglądał.

keepass - podgląd bazy programu

keepass - ustawienia programu

Takim oto sposobem mamy nasza bazę haseł zabezpieczoną hasłem lub kluczem bądź jednym i drugim. Należy pamiętać aby nie trzymać bazy i klucza obok siebie!

5. Eksport / Import haseł pomiędzy Firefoxem i Keepass

Przetrzymując swoje hasła w Firefoxie jesteśmy narażeni na uch łatwe odczytanie. Dlatego polecam ich eksport do KeePassa (a tylko najpotrzebniejsze / najczęściej używane można zapamiętać w Firefoxie, chociaż wprowadzenie haseł z Keepasa to tylko 3 kliknięcia).

Ok, aby wyeksportować hasła do pliku a następnie je importować do Keepass najprościej polecam użyć wtyczki do Fiirefoxa – Password Explorer. Po jej instalacji mam dodatkową opcję którą możemy importować i eksportować hasła do i z pliku. Należy zmienić format pliku na CSV! i zapisujemy je do pliku np. na pulpicie ‚password-export-2012-04-19’. Pamiętaj aby osunąć ten plik jeżeli z niego nie będziesz już korzystał – nie chcesz aby hasła były zapisane w zwykłym pliku.

keepass - import haseł z firefoxa

Następnie włączamy KeePassa i podłączamy nasza bazę z hasłami oraz podajemy hasło.

Klikamy na Plik > Importuj (mamy tu możliwość importu haseł z różnego rodzaju plików i programów) Wybieramy ‚Import CVS’.

keepass - import haseł z firefoxa (przetwarznie)

Hasła zostały zaimportowane do okna głównego, teraz wystarczy je posortować / po przenosić do odpowiednich folderów aby mieć łatwy do nich dostęp.

wygląd zaimportowanych haseł

Teraz pasowałoby usunąć hasła w firefoxie i korzystać z Keepass tylko.

Jeżeli uzupełnimy nasza bazę o inne hasła można je z powrotem ‚zaciągnąć’ do Firefoxa. Czyli osiągamy pełną synchronizację haseł.

6. Dodatkowa konfiguracja programu KeePass

Wystarczy przeklinać program aby zobaczyć ‚co i gdzie’ się znajduje. Nie będę się rozpisywał tylko na screenach przedstawię jaki ja mam pozaznaczane opcje – czyli jak program ma się zachowywać – po jakim czasie blokować aktywne okna itp.

Screeny są robione na wersji 2.09 więc opcje położenie opcji może się nie zgadzać (nie testowałem najnowszej wersji).

Namęczyłem się kiedyś i dokładnie przeczytałem każdą opcję a moje ustawienia są jak dla mnie optymalne więc możesz z nich skorzystać i tak samo sobie poustawiać, bad wzorować się na nich.

Opcje w keepass - zakładka polityka

Opcje w keepass - zakładka bezpieczeństwo

Opcje w keepass - zakładka interfejs

Opcje w keepass - zakładka integracja

Opcje w keepass - zakładka zaawansowane

7. Własne hasła zawsze przy sobie – czyli KeePass w telefonie komórkowym

Niestety w chwili obecnej nie posiadam telefonu typu ‚smartfon’ aby sprawdzić tę funkcjonalność, a szkoda bo z chęcią bym to zrobił 😉

 • helva

  Piękna robota…duży szacun się należy

  • mojeprogramy.com

   dziękuje 🙂
   W końcu ktoś dotarł na stronę i z niej skorzystał 🙂
   Faktycznie napisałem najlepiej jak mogłem

 • Jan Kowalski

  Dziwnym trafem tu się znalazłem i żałuję, że wcześniej nie odkryłem Twojej strony 🙂 Ctrl+D 🙂

  • mojeprogramy.com

   Spoko, dzięki 🙂
   Właśnie szykuje zmianę szaty graficznej i zacznę wrzucać nowe programy – a na szczęście jeszcze ich trochę zostało
   Dodatkowo chce wdrożyć nowe funkcjonalności aby zachęcić innych do dzielenia się swoimi programami

   • Jan Kowalski

    Dobry pomysł z tym dzieleniem się, można dużo zyskać czytając jakie są programy o których nigdy się nie wiedziało 🙂

    Gdybym miał więcej czasu, mógłbym pomóc przy szacie graficznej.. ale za dużo obowiązków chwilowo.

    • mojeprogramy.com

     Dziękuje 🙂
     Cała strona miała być odpalona wieki temu, a dopiero teraz jakoś wybrałem drogę www i pozycjonowania a przy okazji mogę realizować swoje zaległe „marzenia”

 • Alek

  Łał, ale recenzja 😉
  Dzięki wielkie!

 • hary

  Merytorycznie – celujący.
  Warsztatowo (literówki, błędy – dostateczny.
  Ot co!

 • mojeprogramy.com

  Dzięki za zwrócenie uwagi – tekst poprawiony (jeżeli są jakieś literówki to proszę o komentarz). Wiem, że nie sposób obejść się bez literówek ale nie miałem wcześniej pomysłu ani chęci do ponownego zredagowania tekstów. Ale teraz postaram się to uczynić w najbliższym czasie

 • Waldek

  Szkoda tylko, że na takie jak Twoja strony trafia się przypadkowo ! Super robota – szukałem takiego programu do haseł, ale zawsze odkładałem ich instalację bo nie było czasu na przekopanie się z konfiguracją. Przy Twojej pomocy będzie to błyskawiczne! Już sobie stronkę zapisałem w ulubionych – będę wracał licząc na nowości. Serdecznie pozdrawiam.

 • hary

  @Waldek
  Nowości? Sam grzeb i publikuj leniuszku. 😉

 • irad2007

  Na reszcie znalazłem opis do czego służy ten program. Na portalach tylko istnieje opis o przechowywaniu haseł ale cały wspaniały proces jest pomijany. Dopiero TY uświadamiasz że nie chodzi tylko o przechowywanie a o samoistne logowanie do witryn i to jest prawdziwa praca tego programu. Szacunek i podziękowaie dla Ciebie za t strone

 • teel

  5 godz. ściągnięte x niepotrzebnych programów zaśmiecona mozilla i już spolszczyłem wersję. W tym tempie do końca roku uda mi się opanować ten program – nie wszyscy muszą być informatykami

  Mam nadzieję, że można na jednym PC mieć dwie bazy z dwoma niezależnymi hasłami głównymi dla dwóch różnych osób

  • mojeprogramy.com

   „5 godz. ściągnięte x niepotrzebnych programów zaśmiecona mozilla i już spolszczyłem wersję. ”
   – nie rozumiem

   ” W tym tempie do końca roku uda mi się opanować ten program – nie wszyscy muszą być informatykami”
   – e, w jeden dzień sie opanowuje 😉 Już prościej nie dam rady napisać.

   „Mam nadzieję, że można na jednym PC mieć dwie bazy z dwoma niezależnymi hasłami głównymi dla dwóch różnych osób”
   – tak, dwie bazy i do każdej inne hasło, tylko przy włączaniu programu trzeba wybrać do której chcemy się zalogować

   • teel

    Pod linkiem jest w wersji anglojęzycznej, żeby spolszczyć musiałem poszukać jak to zrobić, ściagnać program, potem program, który otworzy mi ten program (przy okazji zainstalowałem sobie yahoo i inne syfy), potem musiałem poczytać jak się tego pozbyć i JUZ (5 godz minęło)
    Teraz walczę z importem haseł, nie wiem jak to łatwo ogarnać – pracuje na 2 komp (część haseł prywatnych, część służbowych – chcę stworzyć 2 bazy), na jednym i drugim kompie część loginów i haseł jest nieaktualnych (nie wszystkie pamiętam – loguje się tylko dlatego, że sa zapisane w wyszukiwarce) – poproszę o podpowiedź jak to ogarnać.

    PS Nie wiem dlaczego nie mogę pisać polskiego a, pozostałe znaki mogę:ćżźś

    • mojeprogramy.com

     Pobrałem program i od razu uruchomił mi sie w polskiej wersji.
     – w Menu -> Wyglad – > Zmień język, jest polski do wyboru
     – nawet plik jest Polish.lngx w folderze głównym
     PS. Wystarczyło napisać, wtedy bym pomógł (praktycznie codziennie sprawdzam wiadomości)

     W pkt. 5. Eksport / Import haseł pomiędzy Firefoxem i Keepass jest całe wyjaśnienie.
     Piszę też w nim, że przy użyciu wtyczki Password Explorer exportuje się hasła.
     Hmm, z chęcią bym pomógł ale nie wiem jak… – może przez skypea-a lub Team Viewer zdalnie się moge połaczyć i pomóc

     • teel

      Dziękuje za szczere chęci i przepraszam za mój sarkazm – na razie „powalczę sam” (do końca roku mam jaszcze trochę czasu).

 • mojeprogramy.com

  Może kogoś zainteresuje alternatywa LastPass http://antyweb.pl/jaki-menadzer-hasel-wybrac-porownanie-keepass-vs-lastpass-cz-1/#comment-233959
  Choć ja się w tej kwestii wypowiedziałem w komentarzu na stronie

 • Paweł

  a czy da się w tym przechowywać adresy email ?

  • Admin

   Nie ma specjalnego pola na ten cel (może w nowszej wersji), ale można wykorzystać Notatki

 • kris

  Mam program i korzystam od dawna ale niestety nie wszędzie go można wykorzystać. Są strony oparte na javie i nie można tam wklejać loginów i haseł a więc i Keepass tam nie działa 🙁
  Ktoś zna sposób, jakiś inny program tego typu by sobie z tym poradził?

  • Admin

   Spróbuj innych alternatywnych rozwiązań typu LastPass, jeżeli dalej nie znajdziesz to daj znac cos może podeśle 😉

 • Seba

  Witam, jest gdzieś opisana obsługa automatycznego logowania do ING lub AliorBanku (hasła maskowane)

  • Admin

   Jezeli logowanie jest takie jak http://www.pekao24.pl (losowe znaki z 20 cyfr za każdym razem) to nie jest możliwe wykonanie tego, należałoby skrypt napisać który rozpoznawałby puste miejsca z ciagu i wstawiał odpowiednie znaki z hasła.

   • PP

    możliwe, możliwe… keepass obsługuje hasła maskowane przez PICKCHARS placeholder

 • Remvirus

  Już raz podziękowałem za ten artykuł. Nie wiem, gdzie jest wpis, ale mniejsza o to.
  Z podanych na wstępie stron pierwsza jest niedostępna, druga natomiast dotyczy porady dla „bardzo bardzo początkujących”. O wartości i jakości tego tutaj artykułu niech poświadczy komentarz, jaki wstawiłem pod tamtym artykułem. Jeszcze go nie usunięto, więc mogłem skopiować. Oto mój tekst, jaki tam pozostawiłem:
  „Remvirus teel • 3 dni temu
  Rzeczywiście… Skończę średnie informatyczne i jak będę „bardzo początkującym” studentem, to prawdopodobnie wykorzystam ten artykuł, bo teraz – niestety – nadal jestem po zainstalowaniu „KeePass’a” i nie wydaje mi się, żebym go tak szybko uruchomił. 🙁
  Może ktoś z czytających podrzuci jakiś dobry manager?… Dashlane odpada, bo jest prawie we wszystkich językach oprócz polskiego.
  Pozdrawiam :-)”
  Od wczoraj KeePass chodzi, ale muszę jeszcze tutaj zaglądać, bo nie wszystko do końca pojmuję. Nie jest to jednak wina artykułu. Ja po prostu dopiero zaczynam swoją przygodę z internetem.

  Szacun dla autora! Pozdrowienia dla wszystkich. 🙂

  • Dzikuje. Program jest banalnie prosty. Ja jak czegoś się uczę to od poczatu do końca (np. całe menu programu pzonaje)