Master Password – wtyczka tworząca główne hasło dostępowe

W normalnej sytuacji gdy ktoś uruchomi naszego Firefoxa, może zobaczyć wszystkie zapamiętane hasła w programie (może je skopiować bądź zalogować się na nasze profile) !!!

Master Password – to wtyczka tworząca główne hasło dostępowe chroniące przed dostępem do pozostałych haseł zapamiętanych w przeglądarce Firefox – bez jego podania nie będziemy mogli też zobaczyć haseł w „Zapamiętanych hasłach” (ale bez jego podania możliwe jest normalne przeglądanie stron internetowych).

Master Password – opos dostępnych funkcji

  • Auto-logut – można włączyć auto wylogowanie po ustalonym czasie (ze względów bezpieczeństwa, a osobiście mam wyłączoną tę opcje i tylko gdy wyłączę firefoxa dostęp do haseł zostanie odcięty)
  • Lock – blokowanie ekranu gdy wykryje brak naszej aktywności przez 'x’ sekund
  • dodatkowo: – jeśli firefox zostanie zminimalizowany; – gdy 3 razu podane zostanie źle hasło
  • Sturtup – można włączyć pytanie o hasło główne w momencie uruchamiania firefoxa
  • Display – gdzie ma pojawiać się ikona wtyczki
  • General – skróty klawiaturowe np. Alt+K – blokowanie ekranu gdy chcemy szybko zablokować firefoxa i nie pokazywać ekrany

Wtyczka ma dużo ustawień więc możemy dostosować ja wedle własnych upodobań

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,