Szybka optymalizacja zdjęć WordPress

Często mam do czynienia z przenoszeniem serwisów na WordPress a więc jedną z czynności do wykonania jest optymalizacja zdjęć. Do tego celu można wykorzystać różne wtyczki ogólnie polecane są trzy:

Ja tym razem chciałem skupić się na Compress JPEG & PNG images (występuje też jako narzędzie online do pojedynczej kompresji zdjęć https://tinypng.com) a tym samym napisać jakiego „triku” używam.

Domyślnie wtyczka daje w wersji darmowej kompresje zdjęć do max 500 w miesiącu co jest nie wystarczające w sytuacji gdy np. mamy tyle co prawda zdjęć ale dodatkowo są dla nich wygenerowane miniaturki w różnych rozmiarach więc ich liczba jest x4, x5 lub więcej razy większa – i jak je zoptymalizować aby nie czekać kolejnych kilku miesięcy?

Ja w opcjach wybieram jedynie kompresję oryginalnych zdjęć (bez miniaturek) a następnie przy pomocy innej wtyczki do odnawiania miniaturek Regenerate Thumbnails – na podstawie skompresowanych zdjęć oryginalnych generuję na nowo właśnie skompresowane nowe miniaturki – ot cały trik. A po tej czynności ustawienia wtyczki przywracam na wartości domyślne (kompresja wszystkich rozmiarów dla nowo dodawanych zdjęć).

kopresja-zdjec-1

kopresja-zdjec-2

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,