Rufus

Główne funkcje i cechy programu

Program Rufus to szybki i wygodny sposób tworzenia bootowalnych nośników USB lub dysków twardych. Program oferuje wiele funkcji, aby pomóc w procesie instalacji systemów operacyjnych lub przywracania dysków twardych. Za pomocą Rufus można wygodnie tworzyć pendrive’a USB lub dysk twardy z systemem plików FAT32, NTFS lub UDF, a także sformatować UEFI lub MBR.

Jak go obsługiwać

Obsługa programu Rufus jest bardzo prosta. Po ściągnięciu oprogramowania z oficjalnej strony, wystarczy wybrać wymagane ustawienia, wybrać jeden z dostępnych systemów plików i wybrać „Start”. Pozostałe opcje określają preferowaną metodę instalacji.

Obsługiwany system operacyjny

Rufus jest dostępny dla systemów operacyjnych Windows, w wersjach od 7 do 10, włącznie z Windows Server.

Producent

Rufus został opracowany i skonstruowany przez Pete Batard, programistę i projektanta oprogramowania.

Licencja

Program Rufus jest darmowy do użytku niekomercyjnego. Program posiada licencję GPL, więc jego kod może być również modyfikowany i używany w innych projektach.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,