Market Samurai – analiza słów kluczowych i stron konkurencji w Google

Market Samurai – jest program szczególnie użyteczny w marketingu internetowym.

Dzięki niemu będziesz mógł szybko zbadać jak wygląda profil linków prowadzący do stron internetowych konkurencji. Dowiesz się jakiego rodzaju linki prowadzą do danego serwisu, jakiego rodzaju słowa kluczowe zawierają i ile ich jest abyś mógł szybko ocenić czy wybrane przez ciebie słowo kluczowe do pozycjonowania własnej strony www jest 'warte świeczki’ i ile należy zainwestować aby 'przeskoczyć konkurencję’.

Chciałem dodać kilka zdań od siebie: Do niedawna ręczenie sprawdzałem wyniki wyszukania zwracane w Google, sprowadzałem linki w Ahrefsie i Majesticu a Market Samurai-a uważałem za bardzo skomplikowanego i trudnego w użytkowaniu + bardzo drogiego na którego nie jest mnie stać (nie wiem skąd miałem takie nastawienie).

A tymczasem program okazałe się prosty, szybki, skuteczny i bardzo pomocny. Dodatkowo jego koszt to ~300zł (licencja zawiesistszy, bez opłat abonamentowych). Polecam skorzystanie z wersji 40 dniowej dzięki której poznamy jego możliwości – polecam!

Więcej informacji na temat Market Samurai-a można znaleźć w Google https://www.google.pl/#q=market+samurai

SEO Competition

 • Każda osoba prywatna lub firma posiadająca własną stronę www z jednej strony wie na jakie słowa kluczowe chciałaby aby jego strona znalazła się na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google.
 • Jeżeli dopiero uruchamiamy naszą stronę, mamy jakieś wstępne słowa którymi bylibyśmy wstępnie zainteresowani a chcielibyśmy się dowiedzieć właśnie czy warto w nie inwestować pomocna w tej ocenie będzie funkcja „SEO Competition”, która umożliwi sprawdzenie TOP10 (pierwszej strony wyszukań; pierwszej dziesiątki) w wynikach Google na zadane słowo kluczowe. Umożliwi nam sprawdzenie na jakie słowa kluczowe 'pozycjonuje się’ lu stara się dana firma 😉
 • Oczywiście w interpretacji wyników przydatna będzie wiedza i doświadczenie z dziedziny pozycjonowania.
 • PS. Wartościowe linki konkurencji można wykorzystać na własny użytek, pozyskując właśnie link do naszej strony z tego samego źródła 😉

market-samurai

Keyword Research

 • Narzędzie to pozwoli nam na sprawdzenie ile osób wyszukuje danego słowa w miesiącu (czyli ile potencjalnych klientów możemy pozyskać).
 • Dane pobierane są z AdWords więc dodatkowo otrzymamy koszt kliknięcia CPC reklamę jeżeli zdecydujemy się na reklamę AdWords.
 • Posłużyć może nam też w sugestii w jakie inne słowa kluczowe możemy zainwestować a które mogą być mniej kosztowne i mogą generować dodatkowy ruch na naszej stronie www.

Ranga Tracker

 • Ta funkcja programu służy do monitorowania pozycji naszej strony na wybrane słowa kluczowe.
 • PS. Nie sprawdzałem ani nie porównywałem jego skuteczności z innymi programami tego typu

Find Content

 • Znajduje treści w sieci powiązane z zaproponowanym przez nas słowem kluczowym.
 • Więc sugeruje mam miejsce dodania naszego linka oraz daje nam samą treść którą możemy wykorzystać

Promotion

 • Wskazuje nam miejsca gdzie możemy dodać zostawić link do naszej strony.

Publish Content

 • Umożliwia szybką publikacje treści na naszej stronie www działającej na systemie WordPress.

Domanins

 • Służy do znajdywania domen które zawierają dane słowo kluczowe + możemy zakupić dane domeny

Monetization

 • Służy do wyszukiwania programów partnerskich, reklam poprzez promowanie których możemy zarobić realne pieniądze

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,