Jakie funkcjonalności powinien posiadać skuteczny sklep Internetowy?

Stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego stanowi spore wyzwanie, ale przede wszystkim zwiększy nasz potencjał sprzedażowy bez względu na specyfikę produktów, jakie oferujemy. Które z wielu funkcjonalności są najistotniejsze z punktu widzenia doświadczeń klientów?

Online shopping and e-commerce concept, Hand of businessman pointing to searching shop retail.

Integracja z zewnętrznymi usługami 

Zacznijmy od tego, czego obecnie nie może zabraknąć w naszym sklepie. Mowa oczywiście o integracjach z zewnętrznymi usługami i serwisami, które pozwalają na łatwe zarejestrowanie się za pośrednictwem serwisów społecznościowych, porównanie produktów, dokonanie płatności i wybór odpowiedniej usługi kurierskiej.

Integracje z zewnętrznymi usługami to dzisiaj konieczność, którą zapewni nam silnik PrestaShop. W ramach platformy mamy dostęp do ponad czterystu różnych API, które zapewniają pełną funkcjonalność naszego sklepu internetowego w praktycznie każdym obszarze. 

Inteligentna wyszukiwarka produktów 

Wyszukiwarka produktów to coś, bez czego ciężko nam będzie wyobrazić sobie funkcjonalny i skuteczny sklep internetowy. Platforma PrestaShop zapewnia dostęp do nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań, zapewniających możliwość łatwego wyszukania każdego produktu.

Klient jednak, jak wiadomo, często szuka produktów po omacku. Nie zna nazwy, nie jest w stanie przypomnieć sobie producenta. Dobrą praktyką jest więc także uwzględnić w swoim sklepie wyszukiwarkę inteligentną, która pozwoli na poprawę błędów, autouzupełnianie, czy uwzględnienie produktów podobnych. Użytkownik łatwo znajdzie to, czego potrzebuje – a to dla nas priorytet. 

Wsparcie obsługi klienta w postaci chatbota

Błyskawiczna obsługa klienta z poziomu sklepu internetowego to element, który może zaważyć na tym, czy klient czuje się zaopiekowany na każdym etapie – wyboru produktu, finalizacji koszyka i obsłudze posprzedażowej. W tym celu warto w sklepie online wdrożyć live chat lub chat zaprojektowany na bazie sztucznej inteligencji, który odpowie na wszelkie pytania klientów i zapewni wsparcie sprzedażowe, które może okazać się kluczowe z punktu widzenia biznesowych celów naszej strony.

To najważniejsze funkcjonalności, które sprawią, że nasz sklep internetowy będzie skuteczny. Oczywiście nie może ograniczać się jedynie do tych trzech elementów. Silnik PrestaShop zapewnia nam znacznie więcej modułów i funkcjonalności, które pozwolą nam zmaksymalizować konwersję i sprzedaż. 

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,