Jak poprawić widoczność swojej witryny w sieci?

Według najnowszych danych aż 77% osób, które korzystają z internetu, w sieci robi również zakupy. Dlatego bez względu na to, czy prowadzisz tematycznego bloga czy własny sklep internetowy, warto zadbać o odpowiednią widoczność twojej witryny. Zobacz jak działa pozycjonowanie sklepów internetowych zgodnie z zasadami SEO.

Pozycjonowanie sklepu internetowego to szereg działań, których celem jest zapewnienie twojej stronie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Co składa się na strategię pozycjonowania sklepu i jakie elementy wpływają na ranking Google.

Co pomaga w pozycjonowaniu sklepu internetowego?

Zacznijmy od początku. Czym charakteryzuje się pozycjonowanie sklepu internetowego? Otóż jest to szereg działań, które mają jeden cel – zapewnienie optymalizacji sklepu internetowego pod kątem tego, jak pracuje wyszukiwarka Google. Z tego narzędzia korzysta zdecydowana większość internautów, dlatego właściciele sklepów internetowych starają się dopasować treści oraz linki na swoich stronach, aby były one jak najlepiej widoczne dla botów Google. To właśnie algorytm decyduje o tym, jak pozycjonować sklep internetowy. Czy ma być wysoko po wpisaniu przez internautów danej frazy, czy też zostanie zepchnięty na dalszy plan w wynikach wyszukiwania Google.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych to szereg działań. Podstawowe wiążą się z SEO (ang. search engine optimization) i dotyczą treści. Do tzw. content marketingu zaliczymy zatem tworzenie opisów, wpisów na firmowym blogu czy innego rodzaju treści, które uwzględniają słowa kluczowe. Te ostatnie są niezwykle istotne. Dobrą praktyką jest odpowiednia strategia pozycjonowania, która umożliwi wybicie się na tle konkurencji w przypadku konkretnych słów kluczowych. Od opisów i wszelkiego rodzaju innych treści warto zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego przy pomocy linków

Kolejny istotny element w procesie pozycjonowania sklepu internetowego to tzw. link building. Jak pokazują na wielu przykładach wyniki Google Search Console, na pozycjonowanie sklepów duży wpływ ma zarówno linkowanie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Czym różnią się te narzędzia pozycjonowania sklepów internetowych? Linkowanie wewnętrzne pozwala na skuteczniejszą nawigację użytkowników po twoim sklepie online. Poszczególne podstrony zawierają przydatne odniesienia, prowadzące do miejsc w obrębie własnego sklepu internetowego. Taka optymalizacja sklepu nie tylko poprawia nawigację, ale również indeksuje widoczność sklepu w Google. W zależności od wielkości sklepu internetowego, różnić się będą tego typu działania z zakresu marketingu internetowego.

Linkowanie zewnętrzne najczęściej utożsamia się z artykułami sponsorowanymi. Te mogą wydatnie wpłynąć na pozycjonowanie stron. Dla właścicieli sklepów internetowych oznacza to wykorzystanie popularności większych witryn (np. lokalnych serwisów informacyjnych) do tego, aby potencjalni klienci zainteresowali się konkretną tematyką i pod wpływem treści artykułu zajrzeli do twojego sklepu internetowego.

Jak przebiega pozycjonowanie sklepu internetowego?

Warto zwrócić uwagę na to, jak długo trwa pozycjonowanie sklepu internetowego. SEO dla e-commerce nie daje zawsze natychmiastowych rezultatów. Pamiętaj, że optymalizacja sklepów internetowych to proces, w którym należy uwzględnić chociażby okres indeksowania stron pod kątem wyszukiwarki Google. Również obecność wartościowych linków nie zadziała od razu. Content marketing wymaga zazwyczaj czasu oraz konsekwencji, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,