Czym jest Staff Augmentation?

Branża IT ciągle się rozwija. Pojawiają się też nowe pojęcia, które rzeczywiście mają duże znaczenie i pozwalają zrozumieć strategię outsourcingu. Doskonałym tego przykładem jest Staff Augmentation. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.

Staff Augmentation – czym jest?

Staff Augmentation należy do strategii outsourcingu. Dzięki niemu można wykonać bardziej specjalistyczne prace. Przede wszystkim staff augmentation polega na zatrudnieniu bardzo dobrych ekspertów, ale na krótki czas, co pozwoli na uzupełnienie np. realnych braków wiedzy swojego zespołu. Eksperci będą zatrudnieni na czas trwania projektu. Do swojego teamu pracowników możemy dodać specjalistów, którzy pomogą im zdobyć wiedzę oraz umiejętności. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że Staff Augmentation polega na wynajmowaniu osób, dzięki którym szybciej wykona się dany projekt. Traktuje się więc tych profesjonalistów jako usługę. Dodaje się więc do swojego zespołu osoby, które mają odpowiednie umiejętności. Jednocześnie nie przekazuje się im całego projektu. Nie można więc traktować Staff Augmentation jako outsourcing specjalistów. 

Dlaczego warto zdecydować się na Staff Augmentation?

Czasami firmy wykonują specjalistyczne inicjatywy oraz projekty i nie zawsze pracownicy posiadają wiedzę, by sprostać poprowadzeniu takiego projektu. W takim przypadku niewątpliwie warto rozważyć usługę Staff Augmentation, szczególnie dobrze sprawdzi się w momencie, kiedy potrzebujecie dodatkowych pracowników, ale tylko na określony czas i do określonej, specjalistycznej pracy. Takie rozwiązanie zapewnia większą efektywność kosztów, którą trzeba rozumieć jako ich redukcję. Płacicie więc tylko za wykonaną pracę i zatrudniacie dodatkowych specjalistów tylko na określony czas. Kolejną zaletą jest skalowalność. Oznacza to, że wynajmujecie pracowników z określonymi umiejętnościami. Dodatkowo taki specjalista posiada wiedzę, którą może podzielić się z Waszymi pracownikami i w ten sposób ich przeszkolić. Dzięki temu nie będziecie musieli już inwestować w dodatkowe szkolenia. Wiele firm zleca wykonywanie apek mobilnych. Również w tym przypadku niezbędne jest zatrudnienie odpowiednich fachowców, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie. Warto skorzystać z usług Android app development, by stworzyć aplikację odpowiednią dla swojej firmy.              

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,