Google Authenticator – Rozwiązanie problemu (Błąd 2FA synchronizacji czasu)

Korekta czasu w kodach
> Synchronizuje teraz
>> Podczas nawiązywanie połączenie z serwerze google wystąpił problem. Sprawdz ustawienia sieci i spróbuj ponownie

Rozwiązanie 1: Tokeny sa generowane co 30sek. Ja próbowałem wcześniej użyć jednego kodu np. 4-5 razy w ciągu czasu jego trwania i czasem „załapywało”

Rozwiązanie 2: „Zabawa” z wyłączeniem czasu podawanego przez operatora komórkowego i próba synchronizacji w Google Authenticator (może pomoże)

Rozwiązanie 3: Cofnij czas w telefonie o jedna minutę do przodu lub do tyłu i spróbuj użyć tokenów 🙂

Obecnie mam stary telefon na którym mam wszystkie kody. Wcześniej wszytko działało, jednak zmiana czasu (choć nie wiem w jakich okolicznościach) wystarczyła aby wszystko się rozsynchronizowało i nie mogłem już zsynchronizować czasu aplikacji Google Authenticator z kontem moim Google.

Do pewnego czasu używałem „Rozwiązania 1” choć i ono przestało działać. A dziś właśnie już ostatnimi nadziejami spróbowałem „Rozwiązanie 3” i działa.

Teraz wszędzie się loguje, wyłączam 2FA, generuje nowe kody i zapisuje dodatkowo w formie JPG (zrzut ekranu) na przyszłość oraz przenoszę do nowego Google Authenticator na innym nowszy telefon

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,